حقوق بشر

جان «علی نجاتی» در خطر است

سندیکای کارگران هفت نسبت به وضعیت علی نجاتی هشدار داده و نوشته است او در دوران بازجویی بسیار مورد آزار قرار گرفته و به خاطر وخامت اوضاع جسمی، در دوران بازجویی به بیمارستان منتقل شده بود …

روز شنبه ۸ دیماه ، خانواده علی نجاتی موفق به دیدار غیر حضوری با این کارگر زندانی شدند. علی نجاتی از نظر جسمی به شدت لاغر و رنگ پریده بوده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در گزارشی که روز ٨ دی ماه منتشر کرده، یادآور شده است: علیرغم بیماری و شرایط سنی، او در دوران بازجویی بسیار مورد اذیت و ازار قرار گرفته به طوری که به خاطر وخامت اوضاع جسمی، در دوران بازجویی به بیمارستان منتقل شده بود.
با توجه به این شرایط هنوز وضعیت پرونده جدید علی نجاتی مشخص نیست و این کارگر سندیکایی به بند شلوغ منتقل شده است.
ازدحام زیاد جمیعیت و همچنین دود سیگار برای علی نجاتی که مبتلا به بیماری قلبی است بسیار مضر و خطرناک است.
شرایط علی نجاتی به گونه ای است که محیط بسته، بیماری او را تشدید می کند.
اما مسئولین امنیتی علیرغم دانستن این موضوع همچنان وی را در زندان نگه داشته اند در حالی که طبق قانون، با توجه به بیماری حتما بایستی حکم زندان باز در رابطه با وی اجرا شود.
مامورین امنیتی برای عدم اجرای این قضیه برای علی نجاتی پرونده جدیدی را باز نموده اند که هنوز قرار و وضعیت آن مشخص نیست. علی نجاتی عملا به صورت غیرقانونی در زندان نگه داشته شده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه تداوم بازداشت علی نجاتی، کارگر بازنشسته و عضو سندیکای کارگران هفت تپه را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط نامبرده شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا