اخبار

رئیس قوه قضائیه: فتنه ۸۸ قابل تکرار است

آنچه که امروز در میهن ما می گذرد مبارزه است. مبارزه ای مبتکرانه، سر سخت و افتخار آمیز. این موجی است که از ژرفای جامعه ایران بر می خیزد. در این ارتباط،  در پی حادثۀ دلخراش واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد، ‌که در جریان آن ده نفر کشته و بیش از بیست نفر مجروح شدند،‌موج جدیدی از اعتراض ها بر ضد سران حکومتی در برخی از دانشگاه های کشور بلند شده است. ….
به گزارش  تسنیم به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران دوشنبه ۱۰ دی گفت: «امروز نسبت به گذشته، دشمن ابزار‌های متنوع‌تر و بیشتری دارد و هزینه‌های کلان‌تری می‌کند. براین اساس ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند دشمن‌شناسی، فتنه‌شناسی و موقعیت‌شناسی هستیم تا با درک صحیح بزنگاه‌ها، چشم فتنه را به موقع درآوریم».

به گزارش سایت زمانه، او با اشاره به رویدادهای پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این‌که «نباید اجازه داد جریان فتنه ۸۸ در لباس دیگری عرض اندام کند»، گفت: «متأسفانه امروز هم برخی در داخل همان اشتباهات گذشته را تکرار می‌کنند و دشمن را به تحقق رؤیاهایش امیدوار می‌سازند.»

او مطالبات کارگران و دانشجویان را «مطالبات بر حقی» دانست که «مسئولان باید صدای آنان را بشنوند»، اما در همین حال به معترضان هشدار داد که «هوشیار باشند که خدای ناکرده غافلانه نردبان دشمن نشوند و دشمن حس نکند که با استفاده از بستر مطالبات آنان می‌تواند به ساحت نظام ورود کند».

در ماه‌های اخیر کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز برای دستیابی به خواسته‌های خود بارها به خیابان‌ها آمدند و دستگاه قضائی ایران ده‌ها نفر از آن‌ها را بازداشت کرد که به‌رغم آزادی گروهی از آن‌ها هنوز چند نفر از کارگران در زندان به‌سر می‌برند.

آملی لاریجانی به حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نیز اشاره کرد و ضمن بیان این‌که باید این موضوع پیگیری شود، گفت: «باید از سر و صدا‌های رسانه‌ای هم احتراز کرد، زیرا عده‌ای دنبال اهداف سیاسی هستند و حالا چنین حادثه‌ای را عرصه تسویه حساب با برخی اشخاص می‌بینند.»

حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در روز سه‌شنبه چهارم دی رخ داد و ۱۰ نفر در جریان آن کشته شدند. از آن روز اعتراضات دانشجویان علوم و تحقیقات آغاز شد و همچنان ادامه دارد. معترضان خواستار استعفای محمدمهدی طهرانچی، رئیس و علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت امناء دانشگاه آزاد هستند.

صبح دوشنبه ۱۰ دی نیز شماری از دانشجویان سایر دانشگاه‌ها و مردم در همبستگی با دانشجویان مقابل دانشگاه تهران واقع در خیابان انقلاب تجمع کردند که در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌هایی از این تجمع منتشر شد.

بر اساس برخی گزارش‌ها مأموران امنیتی چند تن از معترضان را بازداشت کردند. نیروهای مترقی و آزادی خواه کشور از جمله احزاب سیاسی و مردمی میهن مان ایران، ضمن ابراز همبستگی با مبارزات دلیرانه دانشجویان و معلمان کشور، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط همه بازداشت شدگان، و رسیدگی فوری به خواست های برحق معلمان و دانشجویان کشور و برکناری افراد مزدور و بی لیاقتی همچون ولایتی و طهرانچی است. اعلام هبستگی با این مبارزات از طرف دیگر گردان های اجتماعی، خصوصاً دانشجویان سایر دانشگاه های کشور و ادامۀ مبارزه هماهنگ معلمان کشور بر ضد خصوصی سازی و برای حقوقشان، در کنار ادامۀ پیکار کارگران و زحمتکشان کشور کمک کم شرایط را برای به چالش کشیدن جدی رژیم استبدادی و ضد مردمی فراهم می سازد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا