گوناگون

طالبان ۲۳ نفر از نیروهای امنیتی افغانستان را کشتند

طالبان در ولایت سرپل، واقع در شمال افغانستان دو حمله انجام دادند و درگیری با نیروهای دولتی چند ساعت ادامه داشت. ۲۳ نفر از نیروهای امنیتی افغانستان، از جمله سه فرمانده کشته و ۲۵ نفر نیز زخمی شدند….

به گزارش سایت  زمانه، گروه طالبان به پاسگاه‌های چاه‌های نفت قشقری در شهر سرپل و مرکز شهر صیاد ولایت سرپل حمله کردند و ۲۰ سرباز و فرمانده قرارگاه پلیس سرپل، فرمانده پلیس محلی شهر صیاد این ولایت و فرمانده یک قرارگاه را کشته و ۲۵ نفر دیگر را زخمی کردند.

محمدآصف صادقی، عضو شورای ولایتی سرپل به روزنامه ۸صبح افغانستان گفته است که نیروهای طالبان حدود ساعت ۱۹ دوشنبه ‌۳۱ دسامبر / ۱۰ دی به چند پاسگاه نیروهای امنیتی این ولایت حمله کردند که تا ساعت دو بامداد روز سه‌شنبه یکم ژانویه / ۱۱ دی درگیری‌ها ادامه داشت.

آسوشیتدپرس گزارش داده که در جریان حمله به اطراف شهر سرپل نیروهای دولتی برای جلوگیری از پیش‌روی طالبان با شلیک توپخانه سنگین موجب شدند که اهالی منطقه خانه‌های خود را ترک کرده و به مناطق امن پناه ببرند.

محمد نوری رحمانی، رئیس شورای ولایتی سرپل درگیری‌های چند ساعته با طالبان را تأیید کرد و قاری یوسف احمدی، سخنگوی طالبان نیز مسئولیت دو حمله این گروه را برعهده گرفت.

ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل، به ۸صبح گفت در جریان درگیری‌های متقابل، به گروه طالبان تلفات سنگینی وارد شده است اما از شمار دقیق تلفات گروه طالبان چیزی نگفت.

محمدنور رحمانی وضعیت امنیتی در ولایت سرپل، به‌ویژه در شهر صیاد را شکننده خواند و هشدار داد در صورتی که نیروهای کمکی به این شهر اعزام نشوند، احتمال دارد که صیاد سقوط کند.

سرپل در شمال افغانستان یکی از ولایت‌های نسبتاً ناامن است. گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت نفوذ و حضور دارد.

طالبان تقریباً هر روز به نیروهای دولتی افغانستان حمله می‌کنند در حالی‌که همزمان مذاکراتی را با آمریکا برای پایان دادن به جنگ به پیش می‌برند.

طالبان همچنین در روزهای اخیر با مقامات ایرانی نیز مذاکراتی داشته‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا