گوناگون

احتمال عفو زنجانی در صورت پرداخت همه بدهی

وکیل بابک زنجانی درباره اجرایی شدن حکم وی گفت: رای دیوان عالی می‌گوید اگر آقای زنجانی استرداد وجه و اظهار ندامت کند مورد عفو قرار می‌گیرد.

رسول کوهپایه‌زاده درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: اتفاق جدید در این پرونده رخ نداده است و ما در تکاپوی بازگشت وجه هستیم‌.
به گزارش ایلنا، وی درباره بازگشت بدهی موکل خود به شرکت نفت عنوان کرد: آقای زنجانی حدود دو میلیارد یورو بدهی دارند که بخشی از آن از طریق فروش اموال داخلی پرداخت شده و بخشی دیگر قرار بود با بازکردن حساب مشترک با شرکت نفت پرداخت شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است‌.
این وکیل دادگستری درباره پرداخت میزان بدهی موکل خود به شرکت نفت تا به امروز گفت: بر اساس آنچه که معاون دادستانی تهران در دادگاه اعلام کرده تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از وجوه بازگشته است‌.
وی درخصوص این‌که دادستان اعلام کرده است تنها مانع برای اجرای حکم بابک زنجانی همین بازگشت وجوه است،‌ آیا حکم پرونده همچنان باز است، گفت: دیوان عالی کشور حکم آقای زنجانی را در چند صد صفحه اعلام کرده و اتهام وی را افساد فی‌الارض و مجازات اشد بیان می‌کند اما در انتهای همین حکم می‌گوید: «بدیهی است در صورت استرداد اموال و اظهار ندامت، پشیمانی و توبه محکوم علیه مذکور استحقاق برخورداری از مقررات ذیل ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی را خواهد داشت.» کوهپایه‌زاده تصریح کرد: ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی مساله عفو را بیان می‌کند. به عبارتی دیگر رییس قوه قضائیه می‌تواند از مقام معظم رهبری درخواست عفو محکوم علیه را داشته باشد‌.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا