حقوق بشر

بازداشت یکى دیگر از کارگران فولاد اهواز

بازداشت محمدرضا نعمت‌پور، یکى دیگر از کارگران فولاد اهواز..

خبرهای منتشر شده از بازداشت یکی دیگر از کارگران فولاد اهواز به نام محمدرضا نعمت‌پور، در روز پنج‌شنبه ۱۳ دی‌ماه خبر داده‌است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، با بازداشت محمدرضا نعمت‌پور، شمار کارگران بازداشتی به ۸ تن رسیده و اتحادیه آزاد کارگران، در خصوص بازداشت آقای نعمت‌پور نوشته‌است: «مامورین امنیتی با یورش به منزل محمدرضا نعمت‌پور اقدام به بازداشت این کارگر معترض کردند و او را پس از بازداشت به شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب اهواز و سپس مستقیما به زندان شیبان منتقل کردند».

اتحادیه آزاد کارگران، در بخشی از بیانیه‌اش نوشته که گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، “جولانگاه نیروهای نظامی و امنیتی” و “پادگان نظامی” شده‌است.

لازم به توضیح است که طی روزهای گذشته خانواده‌های کارگران بازداشتی خواستار آزادی بستگان خود شدند و علی‌رغم آن‌که به خانواده‌های آنان از سوی مقامات قضایی وعده داده شد که همه بازداشت‌شدگان طی هفته جاری آزاد خواهند شد، روز گذشته سیزدهم دی‌ماه، خبر رسید که شش تن از این بازداشت‌شدگان به زندان مرکزی اهواز شیبان منتقل شده‌اند.

محمدرضا نعمت‌پور، غریب حویزاوى، مصطفى عبیات، کاظم حیدرى، کریم سیاحى، طارق خلفی، سید میثم على قنواتى از اداره اطلاعات اهواز به زندان شیبان منتقل شدند و بهزاد علیخانی کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز بسر می‌برد.

گزارش کمپین در خصوص تداوم بازداشت کارگران فولاد اهواز و انتقال شش تن از بازداشت‌شدگان به زندان شیبان را بخوانید.

کارگران گروه ملی فولاد در آبان و آذر سال جاری، با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند.

«پرداخت حقوق معوق»، «ازسرگیری تولید و تامین مواد اولیه»، «برقراری بیمه‌های تامین اجتماعی و تکمیلی» و «توجه به وضعیت معیشتی کارگران» از جمله خواسته‌های کارگران این مجتمع است.

از شامگاه روز دوشنبه ۲۶ آذر تا روز سه شنبه ۲۷ آذرماه ماموران امنیتی دست‌کم ۴۱ کارگر شرکت ملی فولاد اهواز بازداشت کردند.

گروه ملی صنعت فولاد را گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌کرد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا