گوناگون

همکاری دولت و بسیج آغاز شده است

در بخش‌هایی از دولت همکاری با بسیج شروع شده است اما متاسفانه تا حد مطلوب تعامل و همکاری فاصله داریم.

سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار مهر، چهل سالگی انقلاب را تعقلی برای عبور از بحران اقتصادی دانست و گفت: بسیج بارها برای کمک به دولت طرح ارائه داده و آمادگی خود را اعلام کرده و طرح‌های کاملا عمیلاتی دارد.

وی افزود: در بخش‌هایی از دولت همکاری با بسیج شروع شده است اما متاسفانه تا حد مطلوب تعامل و همکاری فاصله داریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شکل‌گیری انقلاب با بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی و بسیج مردمی، گفت: مردم بزرگترین سرمایه انقلاب هستند. از آیت‌الله نوری همدانی شنیدم که به خطبه ۵۵ نهج البلاغه استناد داشت که امیر مومنان(ع) به مالک اشتر فرمود مردم عمود دین هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: لنگرگاه دین خدا مردم هستند و اصلا بدون مردم انقلاب مفهومی ندارد و بقاء انقلاب بدون حضور مردم ممکن نیست.

غیب پرور در رابطه با محوری بودن نقش مردم در انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: یک رفتار صادقانه از طرف همه مسئولین که خود من هم جزء آنها هستم با مردم ضروری است و صداقت با مردم باید به گونه‌ای باشد که باور کنند ما خادم آنها هستیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: با خدمت و صداقت می‌توان سرمایه مردمی را حفظ کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید از شعاردادن پرهیز کرد، گفت: باید مردم، مسئولین را در کنار خود ببینند؛ یکی از دلایل موفقیت ما در هشت سال دفاع مقدس این بود که مردم مسئولین را از خودشان و در کنار خود می‌دیدند.

غیب پرور تصریح کرد: باید تجربه همراهی با مردم را در دوران دفاع مقدس حفظ کنیم و ادامه دهیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا