گوناگون

واکنش وزارت کشور به درخواست احمدی‌نژاد

معاون سیاسی وزارت کشور در واکنش به تقاضای احمدی‌نژاد برای برگزاری تجمع در میدان انقلاب گفت: این تقاضا قابل بررسی است.

«محمود احمدی‌نژاد»، رئیس جمهور پیشین و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نامه‌ای رسمی که دیروز چهارشنبه منتشر شد از وزارت کشور خواستار مجوز برگزاری تجمع اعتراضی در تهران شد. در این نامه که در کانال تلگرامی او منتشر شد آمده، این تجمع در اعتراض به «سیاست‌ها و عملکردهای مقامات مسئول و نحوه اداره کشور از سوی قوای مختلف» برگزار خواهد شد. رئیس جمهور سابق در این نامه خطاب به «عبدالرضا رحمانی فضلی»، وزیر کشور، او را به «بهانه‌جویی… برای ممانعت از اعمال این حق مسلم» یعنی تجمع اعتراضی متهم کرده است.
به نوشته احمدی‌نژاد، عدم صدور مجوز برای او «آشکارا جرم و موجب سلب مشروعیت» از وزیر کشور است.
به گزارش همدلی، در این درخواست نوشته شده، این تجمع در صورت صدور مجوز روز
۳۰ دی‌ماه در میدان انقلاب تهران برگزار خواهد شد. گفتنی است پس از انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری در سال ۸۸، درخواست مجوز به معترضان به نتایج انتخابات یعنی «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی» بارها توسط وزارت کشور دولت احمدی‌نژاد رد و حرفی از سلب مشروعیتی از وزارت کشور او به میان نیامد. با این همه درخواست احمدی‌نژاد در خواستی قانونی است.

به گزارش رویداد۲۴،  احمد ملانوری با اشاره به اینکه هرکسی می‌تواند تقاضای برگزاری تجمع یا راهپیمایی را به وزارت کشور بدهد، اظهار کرد: وزارت کشور بررسی تقاضای برگزاری تجمعات را به استانداری واگذار می‌کند، اما تقاضای برگزاری راهپیمایی در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بررسی می‌شود. وی ادامه داد: تقاضای احمدی‌نژاد هم قابل بررسی است اما موافقت یا عدم موافقت با این تقاضا همانند سایر تقاضاها، بستگی به بررسی‌های انجام شده دارد. تا این لحظه من تقاضای برگزاری تجمع توسط احمدی‌نژاد را ندیده‌ام. اگر تقاضا به دست ما برسد، آن را بررسی می‌کنیم.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا