گوناگون

فرمان برخورد!

واعظی که جایگاه قابل توجهی در میان افکار عمومی ندارد، ترویج شکایت از شهروندان را توسط دستگاه امنیتی و حاکمیتی راه‌اندازی کرده است.

امروز جامعه بیشتر از آن‌که نیازمند حرف‌ها وادعاهای درشت باشد، نیاز دارد تا انرژی به آن پمپاژ شود ولی به نظر می‌رسد برخی نه تنها نمی‌توانند کمکی به مردم کنند بلکه حضورشان نیز به باری بر دوش آن‌ها تبدیل شده است و هر روز با بیان اظهارات نسنجیده و مشکل‌ساز افکار عمومی را با مشکل روبه رو می‌کنند. این طیف سبب می‌شوند که مردم از هر روزنه امیدی که در جامعه وجود دارد، روی برگردانند.

مشخص نیست هدف آن‌ها از این بحران‌سازی چیست ولی بی شک خیری در اقدامات آن‌ها وجود ندارد. برای مثال روز گذشته و بعد از آنکه وزیر اطلاعات در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی بیان کرد که اسماعیل بخشی، کارگر معترض در زمان بازداشت شکنجه نشده است، محمودواعظی که این روزها به عنوان رییس‌دفتر روحانی در قامت نخست‌وزیر فعالیت می‌کند در بیاناتی گفته است وزارت اطلاعات از این کارگر شکایت می‌کند. رییس دفتر روحانی گفته است که امروز وزیر اطلاعات گزارشی از بررسی‌های خود در مورد ادعاهای اسماعیل بخشی را ارائه کرد و مشخص شد آنچه که بخشی ادعا کرده به هیچ وجه درست نبوده است. محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اظهار کرد: براساس دستور هفته پیش رییس‌جمهور وزیر اطلاعات هیاتی را به استان خوزستان فرستاد و از همه بخش‌های ذی‌ربط بررسی به عمل آمد. امروز وزیر اطلاعات گزارش خود را به دولت ارائه کرد.

در این بررسی‌ها حتی با خود اسماعیل بخشی هم صحبت شده است.وی ادامه داد: آنچه اسماعیل بخشی اظهار کرد به هیچ وجه درست نبود و در این زمنیه کار تبلیغاتی انجام شده است. رییس دفتر رییس جمهور تصریح کرد: موضع دولت حمایت از حقوق شهروندی است و خود وزارت اطلاعات هم تلاش زیادی می‌کند تا در مسیر قانون مداری حرکت کنند. قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل‌بخشی شکایت شود و قوه قضاییه نیز بررسی می‌کند. این موضوع برای رییس جمهور مهم بود که دستور رسیدگی دادند، اما نمی‌شود که همین گونه بعضی ادعایی مطرح کنند و نظام زیر سوال برود.

این عصبانیت واعظی از یک کارگر که به هر نحوی گفتاری را بیان کرده، برگرفته از سیاست‌های غالب و نگاه بالا به پایین بیشتر اعضای کابینه روحانی است. آن‌هایی که زمانی به خبرنگار عتاب می‌کنند و روزگاری در پاسخ به یک بیمار پاسخ «خودت بمال» را حواله می‌دهند امروز نیز دستور برخورد صادر می‌کنند. بی‌شک وزیر اطلاعات می‌توانست در این زمینه نکاتی را مطرح و فضا را آرام کند و اینکه فردی مانند واعظی که جایگاه قابل توجهی در میان افکار عمومی ندارد، ترویج شکایت از شهروندان را توسط دستگاه امنیتی و حاکمیتی راه‌اندازی کند، عاقبت خوبی ندارد.
قانون

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا