گوناگون

سلطان شکر و دفاع از برنامه خصوصی‌سازی

آیت‌الله مکارم شیرازی:در بخش‌های دولتی هزینه‌ها بیشتر از درآمدها است، اما وقتی خصوصی‌سازی کنیم این مشکل حل می‌شود.

خصوصی‌سازی از هزینه‌های دولتی می‌کاهد

اعتمادآنلاین: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی  در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد…

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان چرایی پیچیده شدن اقتصاد ایران گفت: دلیل این مسئله این بوده که ما هر چه درآمد داریم در بخش دولتی هزینه می‌شود، افراد مطلع نقل کرده‌اند ژاپن ۱۲۰ میلیون نفر دارد اما کارمندان آن ۳۰۰ هزار نفر هستند اما در ایران با جمعیت ۸۰ میلیونی بیش از ۲ میلیون کارمند داریم. اگر بخواهیم حقوق‌بگیران را کم کنیم باز مشکل به وجود می‌آید چراکه این افراد بازنشسته حقوق می‌خواهند، تنها راه این است که تولید را بالابرده و افراد را به بخش تولید سوق دهیم، در بخش‌های دولتی هزینه‌ها بیشتر از درآمدها است، اما وقتی خصوصی‌سازی کنیم این مشکل حل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه خصوصی‌سازی در کشور به یک شعار تبدیل‌شده است، تصریح کرد: مشکل، مشکل تولید است و مشکل تولید هم این بوده که سرمایه کافی نداریم و هر چه داریم را خرج حقوق می‌کنیم و هر چه جلو می‌رویم به‌جایی نمی‌رسیم. ما در کشور نیازمند انقلاب اقتصادی هستیم. ما انقلاب سیاسی و فرهنگی داشته‌ایم اما در زمینه اقتصادی کاری نکرده‌ایم درنتیجه در کشور نیازمند انقلاب اقتصادی هستیم تا مشکلات را به ریشه‌ای حل کنیم.

وی افزود: ریشه اصلی حل مشکلات اقتصادی کشور تولید است و با ناامیدی کار به‌جایی نمی‌رسد، حقوق را تعدیل کرده و گاهی خبر از حقوق‌هایی می‌دهند که انسان وحشت می‌کند که در اینجا جای بیان آن نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا