گوناگون

ویتنام از فیس بوک شکایت کرد

ویتنام با شکایت از فیس بوک ، این شبکه اجتماعی را متهم کرد که قانون جدید سایبری این کشور را که از ابتدای سال جاری به موقع اجرا گذاشته شده ، نقض کرده است زیرا مخالفان دولت کمونیستی هانوی همچنان د راین شبکه فعال هستند….
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ویتنام یک قانون جدید امنیت سایبری را از روز اول ژانویه ۲۰۱۹ ( ۱۱ دی ۱۳۹۷) به موقع اجرا گذاشته است که براساس آن اتباع این کشور از اظهارات ضد دولتی در شبکه های اجتماعی ممنوع شده و صاحبان شرکت ها و شبکه های فناوری و اجتماعی نیز به درخواست هانوی باید اینگونه اطلاعات را از صفحات خود حذف کنند.
طبق قانون بحث برانگیز جدید شرکت های اینترنتی فعال در ویتنام ملزم به حذف محتوای ‘سمی’ علیه دولت کمونیست این کشور هستند و باید براساس درخواست هانوی اطلاعات مرتبط با این گونه کاربران خود را در اختیار مقام های ویتنام قرار دهند.
فیس بوک عصر چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای اتهامات دولت ویتنام علیه خود را رد کرد.
این شرکت ضمن اعلام اینکه با هانوی در این زمینه در حال گفت وگو است، افزود: ما یک فرآیند روشن برای دولت ها برای گزارش محتوای غیرقانونی داریم و همه این درخواست ها را در برابر شرایط خدمات و قوانین محلی بررسی می کنیم.
این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که رسانه های دولتی در ویتنام گزارش دادند ، وزارت اطلاعات و ارتباطات این کشور علیه فیس بوک شکایت کرده است زیرا برخلاف قانون جدید این کشور، این شرکت کاربران را قادر به انتشار محتویات نادرست و نظرات ضد دولتی می کند.
تلویزیون دولتی ویتنام نیز شب گذشته گزارش داد که فیس بوک از اجرای قانون جدید این کشور امتناع می کند و صفحات مخالفان دولت را محدود نکرده و این صفحان همچنان فعال است.
طبق گزارش استریت تایمز، شبکه های اجتماعی یک پلتفرم اصلی برای مخالفان دولت کمونیستی ویتنام است زیرا آنها از داشتن مطبوعات مستقل و اعتراضات عمومی در این کشور ممنوع شده اند.
دولت ویتنام برخلاف چین فعالیت شبکه های اجتماعی را ممنوع نکرده اما براساس قوانین جدید سعی دارد این فضا را مدیریت کند.
بیش از ۵۳ میلیون نفر از جمعیت افزون بر ۹۵ میلیون نفری ویتنام کاربر فیس بوک هستند که این رقم بیش از نیمی از جمعیت این کشور را در برمی گیرد . علاوه براین بسیاری از مردم ویتنام از این صفحات به عنوان یک پلت فرم مهم برای کسب و کار و تجارت استفاده می کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا