گوناگون

همه جهان خواستار توقف برگزیت هستند

به گزارش شنبه شب ایرنا، آبه در یک نشست خبری در لندن گفت : بعضی از شرکت های پیشرو ژاپنی که مشغول فعالیت در انگلیس هستند، هشدار داده اند که برگزیت برای آنها همچون یک فاجعه خواهد بود…

آبه با بیان اینکه هیچ کس نمی خواهد چنین سناریویی محقق شود، افزود : اراده جدی ژاپن در جهت سرمایه گذاری و مشارکت بیشتر درانگلیس است و برگزیت می تواند به چنین فرایندی لطمه وارد سازد.
بر اساس این گزارش، تاکنون شرکت های ژاپنی در انگلیس بیش از ۴۶ میلیارد پوند سرمایه گذاری کرده اند، بلکه به سهم خود دولت های پی در پی در انگلیس از مارگارت تاچر تا دولت کنونی را تشویق کنند که لندن را به یک پایگاه تجاری مناسب در سراسر اروپا تبدیل کنند.
در پی همه‌پرسی سال ۲۰۱۶(۱۳۹۵) برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مقرر شد که این کشور در ۲۹ مارس ۲۰۱۷ (۹ فروردین ۱۳۹۶) رویه رسمی خود برای خروج را آغاز و در دیرترین حالت تا ۳۱ مارس ۲۰۱۹(۱۱ فروردین ۱۳۹۸) از اتحادیه اروپا خارج شود.
بر این اساس، ماده ۵۰ پیمان لیسبون، فرایند خروج یک کشور از اتحادیه اروپا را معین کرده ‌است. طبق این ماده، هر دولتی که متقاضی خروج از اتحادیه اروپا باشد، پس از فعال‌سازی ماده ۵۰ پیمان لیسبون، دو سال فرصت خواهد داشت تا چگونگی خروج از این اتحادیه را مشخص نماید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا