گوناگون

اعتراضات گسترده مردم جان به لب رسیده در سال ۲۰۱۸ میلادی

میهن ما ایران، رکورد دار رشد حرکت‌های اعتراضی بر علیه رژیم « ولایت فقیه» در سال ۲۰۱۸ میلادی،  شرایط کنونی ذهنیت جامعه به آن‌چنان درجه‌ای از قوام رسیده است که با اتحاد عمل نیروهای سیاسی آزادی‌خواه می‌توان شعار “حذف کامل حاکمیت ولایت فقیه” را همچون هدف محوری و مشترکِ جنبش مردمی برای به‌وجود آوردن تغییرهای لازم در سطح جامعه مطرح کرد. در این مسیر مهم و تعیین‌کننده، ابتکار عمل نیروهای چپ، دمکرات و ترقی‌خواه در شکل گرفتن هسته اولیه با مقبولیتی توده‌ای، نقشی مهم خواهد داشت. برای نجات کشور از مهلکهٔ تهدید جنگ و استمرار رژیم ولایی، ایدهٔ اتحاد عمل را باید به واقعیت جبهه واحد ضد دیکتاتوری فرا رویاند. این وظیفهٔ تاریخی تعویق و تعطیلی پذیر نیست. فردا دیر خواهد بود….
بر اساس گزارش موسسه غیردولتی «‌اَکلِد» در سال ۲۰۱۸، ایران در بین کشورهای جهان بیشترین میزان رشد اعتراض‌ها را داشته است.

اکلد (ACLED) که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات مربوط به ناآرامی‌ها و موقعیت مکانی نزاع‌های مسلحانه تحقیق می‌کند، رشد اعتراض‌ها در ایران نسبت به سال پیش را نزدیک به ۲۸۴٪، یعنی تقریبا  چهار برابر، اعلام کرده است.

برآوردهای این موسسه همچنین نشان می‌دهد که در ایران ۲۲۵۱ اعتراض در سال ۲۰۱۸ انجام شده است و به این ترتیب، این کشور از نظر تعداد اعتراض‌ها، پس از هند و پاکستان، در رده سوم جهان قرار گرفته است.

ایران اینترنشنال

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا