گوناگون

بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد


به گزارش رویترز، نازنین زاغری و نرگس محمدی دو زندانی سیاسی در ایران هستند که اعلام کرده‌اند که از امروز دوشنبه در اعتراض به وضعیت خود به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا می‌زنند….

نازنین زاغری راتکلیف که تابعیت دوگانه ایران و بریتانیا را دارد، خرداد سال ۹۵ هنگام خروج از ایران در فرودگاه امام خمینی بازداشت و زندانی شد. سازمان اطلاعات سپاه او را به جاسوسی برای بریتانیا متهم کرد و دادگاه انقلاب با تأیید این اتهام، زاغری را به پنج سال زندان محکوم کرد.

در پی اعلام اعتصاب غذای نازنین زاغری و نرگس محمدی، کنفرانسی مطبوعاتی در لندن با حضور شیرین عبادی، حقوقدان و رییس کانون مدافعان حقوق بشر، ریچارد رتکلیف همسر نازنین زاغری و مونیک ویلا مدیر موسسه توماس رویترز که نازنین زاغری برای آنجا کار می‌کند برگزار می‌شود.

عبادی به دویچه‌وله گفت که نرگس محمدی به دلیل عارضه آمبولی ریه داروهای رقیق‌کننده خون مصرف می‌کند و به همین خاطر بایستی هر دوماه یک بار غلظت خونش آزمایش شود اما الان ماه‌هاست که این کار انجام نشده است. به گفته عبادی نازنین زاغری نیز غده‌ای در پستان دارد که باید مورد آزمایش قرار گیرد تا تشخیص داده شود که این غده بدخیم یا خوش‌خیم است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا