حقوق بشر

تشکیل پرونده جدید قضایی برای سه زن درویش زندانی

شکوفه یداللهی، الهام احمدی و سپیده مرادی سه زن درویش محبوس در زندان قرچک به اتهام اخلال در نظم زندان، تمرد از دستور مأموران در حین انجام وظیفه و توهین به مأموران در حین انجام وظیفه به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای شهید مقدسی اوین احضار شده‌اند…
در متن احضاریه‌ی این زندانیان آمده است: «چنانچه برای اول وقت اداری مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ همراه مأمورین در این شعبه حاضر نگردند تحت عناوین: ۱- اخلال در نظم عمومی زندان ۲- توهین به مأمورین زندان در حین انجام وظیفه ۳- تمرد مقابل مأمورین زندان در حین انجام وظیفه، برای هر سه متهم به صورت غیابی قرار جلب به دادرسی صادر و مراتب قطعاً به زندان نیز اعلام تا از آزادی این افراد تا تکلیف نهایی این پرونده خودداری خواهد شد.»

به نظر می‌رسد اتهام این سه زن که از حضور در دادسرا خودداری کرده‌اند در ارتباط با درگیری روز پنجم آذرماه مأموران #زندان_قرچک با آنان باشد.

این زنان روز پنجم آذرماه از رئیس زندان قرچک خواستار بازگرداندن وسایل شخصی‌شان شده بودند که از ۲۲ خرداد توسط مسئولان زندان ضبط شده بود اما در حضور رئیس و معاون زندان مورد ضرب و جرح و هتاکی قرار گرفتند.

زنان درویش پس از این حادثه با انتشار یک فایل صوتی اعتراض خود را به نحوه‌ی برخورد مسئولان زندان رسانه‌ای کرده بودند.

از این سه زن پیش‌تر الهام احمدی به دلیل رسانه‌ای کردن وضعیت زندان قرچک به دو اتهام نشر اکاذیب و توهین به مأموران در حین انجام وظیفه به تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده بود.

یادآور می‌شود که خانم‌ها یداللهی، مرادی و احمدی روز یکم اسفند ۱۳۹۶ در حادثه‌ی گلستان هفتم بازداشت و به زندان قرچک منتقل شده و بدون حضور در جلسه‌ی محاکمه هر یک به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

متن احضاریه‌ی این زنان که از بدو بازداشت تا اکنون در زندان محبوس هستند به شرح زیر است:

عطف به شماره بایگانی ۹۷۰۳۴۱ نظر به اینکه متهمین به اسامی شکوفه یداللهی، الهام احمدی و سپیده مرادی حسب نامه آن زندان به شماره ۱۰۶۶۹۸۸/۹۷۰۲ مورخ ۹۷/۱۰/۲۳ باید در این شعبه (شعبه ۷ بازپرسی شهید مقدسی) حاضر می‌گردیدند از حضور امتناع ورزیدند عیناً دستور قضایی به رؤیت این متهمین برسد چنانچه برای اول وقت اداری مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ همراه مأمورین در این شعبه حاضر نگردند تحت عناوین:
۱. اخلال در نظم عمومی زندان
۲. توهین به مأمورین زندان در حین انجام وظیفه
۳. تمرد مقابل مأمورین زندان در حین انجام وظیفه
برای هر سه متهم به صورت غیابی قرار جلب به دادرسی صادر و مراتب قطعاً به زندان نیز اعلام تا از آزادی این افراد تا تکلیف نهایی این پرونده خودداری خواهد شد. چنانچه به دستور قضایی تمکین نمودند هر سه متهم برای اول وقت اداری ۹۷/۱۰/۲۶ به این شعبه تحت‌الحفظ اعزام گردند.

شماره نامه: ۱۳۹۱۶۸۰۰۳۲۰۷۱۲۸
شماره پرونده: ۹۷۰۹۹۸۰۳۷۶۰۰۲۶۲
بایگانی: ۹۷۰۳۴۱
تاریخ: ۹۷/۱۰/۲۵
شعبه ۷ بازپرسی شهید مقدسی اوین

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا