گوناگون

افشاگری ناتمام

دی نیز مانند خرداد به ماه پرحادثه تبدیل شده است و این سال‌ها بیشتر از آنکه در خرداد رویداد خاصی رخ دهد، دی سرشار از وقایع است. در تازه‌ترین رویدادی که افکارعمومی را به خود جلب کرد، ادعاهای اسماعیل بخشی از کارگران بازداشت شده در اعتراضات کارگری چند ماه اخیر بود. وی در یک پست اینستاگرامی نوشت که او را شکنجه داده اند و این اقدام برای نامبرده مشکلات فراوانی ایجاد کرده است. در ادامه همه سران قوا دستور بررسی دادند و حتی وزیر اطلاعات به مجلس رفت که در ادامه این اظهارات را تکذیب کرد و حتی دادستان کل کشور نیز این گفتار را سیاسی خواند.

ارتباطات مساله‌ساز

در ادامه نیز روز گذشته محمدرضا تابش، نایب رییس فراکسیون امید مجلس با اشاره به جلسه هیاتی منتخب از این فراکسیون با مسئولان وزارت اطلاعات، گفت: طبق اعترافات و اسناد، اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور مراوده داشته است. تابش، در توضیح جلسه فراکسیون امید درباره موضوع ادعای شکنجه اسماعیل بخشی، گفت: هیاتی از فراکسیون امید با آقای بخشی و وکیل ایشان ملاقات کردند. فراکسیون امید نیز در جلسه‌ای با مدیرکل اطلاعات استان خوزستان، وزیر اطلاعات و معاون امور مجلس وزیر اطلاعات و دوستانی که با آقای بخشی ملاقات کردند به بررسی مساله شکنجه وی پرداخت. نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهارات هیات منتخب فراکسیون امید را یادآور شد و تصریح کرد: طبق اعترافات آقای بخشی و اسنادی که ارائه شده، این فرد ارتباط و مراوده‌هایی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور داشته است. وی افزود: آنچه بر ما مُسجل شده اینکه آقای اسماعیل بخشی شکنجه نشده است، در واقع در معیت دو مامور انتقال ناجا از شوش به اهواز زد و خوردی بین آقای بخشی که دستش باز بوده و ماموران صورت می‌گیرد، مصدومیت هم ظاهرا نشأت گرفته از این زد و خورد است. هیات منتخب فراکسیون مقرر شد تا همه موضوعات را مورد بررسی بیشتر قرار دهد تا به جمع بندی دقیقی برسیم. تابش در ادامه یادآور شد: در جلسات مذکور در مورد اینکه آقای بخشی توسط پلیس امنیت دستگیر شده هم صحبت شد، البته وزیر اطلاعات اذعان دارد مامورانی که با اسماعیل بخشی زد و خورد کردند از کادر وزارتخانه نبودند اما از همکاران بوده اند. نایب رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هیات منتخب فراکسیون باید گزارش جلسه خود را به فراکسیون ارائه کند، سپس در هیات رییسه تصمیم خواهیم گرفت که این گزارش را در اختیار چه نهادی قرار دهیم.

نقدی به بخشی و امثال او

فضای‌مجازی و آزادای که تا حدودی ایجاد کرده است می‌تواند فواید و مضرات فراوانی داشته باشد و اینکه فردی ادعایی را مطرح کند و در ادامه ابتر رها کند جای نقد دارد. اسماعیل بخشی در سخنان ادعای شکنجه را مطرح کرد و کل کشور با همگرایی خاصی از وی دفاع کردند ولی این روزها که بررسی‌ها صورت گرفته و ادعا تکذیب شده‌است از این فرد و روشنگری خبری نیست! این وضعیت می‌تواند اعتماد مردم را نسبت به اعتراضات اجتماعی دلزده کند و به گونه‌ای کار پیش برود که اگر در ادامه فرد دیگری با سند و مدرک از مشکلات خود سخن گفت نیز تحرکی صورت نگیرد. به نظر اسماعیل بخشی یا وکیل وی باید در این زمینه بیشتر روشنگری می‌کرد یا واکنش‌های مناسبی با رویداد و تکذیب آن نشان می‌داد که مردم این‌گونه تهی از اطلاعات نمانند.

روزنامه قانون

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا