گوناگون

اعتصاب کارکنان حمل و نقل عمومی، پایتخت ایتالیا را فلج کرد

اعتصاب ۲۴ ساعته کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، شهر رم پایتخت ایتالیا را فلج کرد و هزاران مسافر در پایتخت ایتالیا سرگردان شدند….
به گزارش ایرنا، شهر رم از صبح امروز شاهد برگزاری اعتصاب یک روزه حمل و نقل عمومی است جاییکه ترافیک های بسیار سنگین برخی مناطق پایتخت را فلج کرده است.
دو خط متروی رم از ساعت ۸:۳۰ به وقت محلی (۱۱ به وقت تهران) کاملا متوقف و دو خط دیگر فعالیت خود را به حداقل رسانده اند. این در حالی که کارکنان و رانندگان اتوبوس ها، تراموا و قطارهای شهری بطور کامل دست از کار کشیدند.
برای شهروندانی که هر روز از حمل و نقل عمومی برای جابجا شدن استفاده می کنند، صبح امروز تبدیل به یک کابوس شد و هزاران مسافر در سطح شهر سرگردان مانده اند.
اتحادیه های کاری ‘Orsa’ و ‘Usb ‘ دلیل برگزاری این اعتصاب را بهبود شرایط کاری، امنیت و سلامت کارکنان و رانندگان حمل و نقل عمومی اعلام کردند.
برگزار کنندگان اعتصاب امروز قصد برگزاری اعتصاب دومی را برای روز دوشنبه داشتند که ظاهرا لغو شده است.
در شهر رم پایتخت ایتالیا ۷۵ درصد از مسافران شهری با استفاده از ۳۸۴ خط اتوبوس و قطار شهری جابجا می شوند. این خطوط شامل ۷۰۶۸ ایستگاه می شود که در مجموع ۳ هزار و ۵۷۱ کیلومتر را تحت پوشش دارند که با استفاده از ۲۷۱۵ وسیله نقلیه، ۱۳۲ میلیون مسافر را در سال جابجا می کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا