گوناگون

تورم روسیه در بالاترین سطح ۱۸ ماه اخیر قرار گرفت

نرخ تورم روسیه تا پایان ماه دسامبر به ۳.۷ درصد رسید که در یک سال و نیم اخیر بی‌سابقه بوده است….

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از تریدینگ اکونومیکس، در ماه دسامبر تورم بخش مواد غذایی با ۴.۷ درصد در بین بخش‌های مختلف رکوردار بوده و پس از ان محصولات غیرغذایی با تورم ۴.۱ درصدی قرار دارند. تورم بخش خدمات نیز با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با ماه قبل به ۳.۹ درصد افزایش یافته است.

به ‌این‌ ترتیب تورم دوازده ماهه منتهی به ماه دسامبر با ۰.۳ درصد افزایش در مقایسه با ماه قبل به ۳.۷ درصد افزاش یافته است که از می ۲۰۱۷ بدین سو مشاهده نشده است. تورم نقطه به نقطه در روسیه در ماه دسامبر ۰.۸ درصد افزایش داشته که از ۰.۷ درصد ثبت شده در ماه قبل اندکی بیشتر است.

بیشترین تورم ماهانه نیز متعلق به مواد غذایی با ۱.۷ درصد، خدمات با ۰.۴ درصد و محصولات غیرغذایی با تورم ۰.۲ درصدی بوده است.

متوسط نرخ تورم روسیه در بازه زمانی ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۸ برابر با ۱۲۲.۷۴ درصد استکه بیشترین رقم ثبت شده مربوط به تورم ۲۳۳۳.۳۰ درصدی دسامبر ۱۹۹۲ و کمترین نرخ نیز تورم ۲.۲۰ درصدی ژانویه ۲۰۹۱۸ است.

لازم به ذکر است بانک مرکزی روسیه، رسیدن به تورم ۴ درصدی را هدف گذاری کرده است. ریسک های موجود بر سر راه اقتصاد روسیه اکنون ماهیتی تورمی دارند و بسیاری از آن ها به دلیل تصمیم مالیاتی جدید دولت بروز کرده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا