حقوق بشر

اخبار نگران کننده از وضعیت هشت درویش محبوس در سالن امن فشافویه

هشت درویشی که پس از حمله‌ی گارد زندان #فشافویه به دراویش متحصن در تیپ ۳ آن زندان به سلول‌های انفرادی منتقل شده و ۱۰۵ روز را در این سلول‌ها گذرانده بودند به‌رغم پایان دوره‌ی انفرادی هنوز در شرایط امنیتی و ویژه نگهداری می‌شوند.

این درویشان پس از پایان ۱۰۵ روز انفرادی، تاکنون به هیچ بندی منتقل نشده و در سالنی موسوم به «سالن امن» که خالی از هر زندانی دیگری‌ست نگهداری می‌شوند.

به گزارش مجذوبان نور سالن امن در واقع همان فضای سلول‌های انفرادی‌ست با این تفاوت که فقط درب سلول‌ها باز شده و هشت درویش می‌توانند همدیگر را در سلول‌های انفرادی ببینند.

سالن امن فاقد هرگونه امکانات متداول در بندهای عمومی است و از ارتباط هشت درویش محبوس در آن با سایر زندانیان به‌شدت جلوگیری می‌شود.

همچنین گزارش شده است که این درویشان به هیچ‌یک از امکانات خارج از بند دسترسی ندارند و از اعزام آنها به بهداری زندان نیز جلوگیری می‌شود.

رضا انتصاری، کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم، حسام معینی، سینا انتصاری، امیر نوری، مرتضی کنگرلو و مهدی اسکندری هشت درویشی هستند که پس از حمله‌ی روز هفتم شهریور نیروهای گارد زندان فشافویه به درویشان متحصن در تیپ ۳ آن زندان مورد ضرب و جرح قرار گرفته و با بدن مجروح و سر و دست شکسته به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

خواسته‌ی این افراد از تحصن مقابل افسرنگهبانی تیپ ۳ زندان فشافویه که با همراهی بیش از ۵۰ درویش انجام شده بود آزادی زنان درویش زندانی بود که روز ۲۲ خرداد از سوی نیروهای گارد زندان قرچک مورد اهانت و ضرب و جرح قرار گرفته بودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا