گوناگون

با دوچرخه به ترکستان می‌روید!

درست است که آمارها دقیق و شفاف در اختیار عموم قرار نمی‌گیرند، اما از مسئولین انتظار می‌رود که نواقص را رصد کنند و در صدد رفع و رجوع آن قدم بردارند. با دوچرخه نمی‌توان مشکل آلودگی تهران را دور زد.

اخیراً کارهای نمادین شهردار تهران توجه‌ها را به سمت خود معطوف کرده است. درست است که جناب شهردار به قصد ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ده‌ها نفر اعم از عکاس و خبرنگار و … را با خود همراه می‌کند اما ایشان در ریشه‌یابی مسئله آلودگی تهران به خطا رفته‌اند. شیب جغرافیایی تهران اولین چالش برای مسافرینی است که مسیر جنوب به شمال و برعکس را روزانه طی می‌کنند. حرکات سمبلیکی از این دست برای شهرهایی است که مشکلات ابتدایی را رفع و رجوع کرده‌اند نه برای ما که در خم کوچه اول سال‌هاست که در جا می‌زنیم. اصلا بر فرض که مردم را بر زین دوچرخه نشاندید با آلودگی هوای تهران و کارخانه‌هایی که در جنوب و شرق و غرب تهران گلوگاه تنفسی شهر را فشرده‌اند چه می‌کنید؟ برنامه شما برای زیست شبانه و گاه روزانه کامیون‌ها و کِشنده‌های صنعتی چیست؟ برنامه شما برای چندین میلیون جمعیت متروسوار گرفتار شلوغی واگن‌ها در ساعات پیک تردد چیست؟ چه فکری به حال ناوگان سالخورده و خارج از استاندارد اتوبوس رانی کرده‌اید؟

براساس استانداردهای جاری عمر مفید و استاندارد هر اتوبوس ۸ سال است، این در حالی است که به گفته مسئولان مربوطه بیشتر اتوبوس‌های فعال در ناوگان اتوبوسرانی تهران بالای ۸ سال عمر دارند و در زمره اتوبوس‌های فرسوده به شمار می‌روند.  همچنین بر اساس آمارهای ارائه شده شهرداری تهران، تعداد اتوبوس‌های تهران در سال ۹۳ حدود ۶ هزار و ۴۲۳ دستگاه بود که این تعداد در سال ۹۶ به ۶ هزار و ۱۵۴ دستگاه رسیده است. براساس برنامه پنج ساله دوم و طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تا پایان سال ۹۷، تعداد اتوبوس‌ها باید به ۹ هزار و ۵۳ دستگاه برسد. اما کارشناسان حمل و نقل نیاز تهران به اتوبوس را بیشتر از این تعداد می‌دانند و در شرایط کنونی تهران به ۱۱ تا ۱۳ هزار اتوبوس نیاز دارد. پیش‌بینی بودجه در شهرداری برای خرید این اتوبوس‌ها کار دشواری نیست. پیشنهاد خرید اتوبوس‌های دست دوم به شوخی بیشتر شبیه است تا به طرحی عاقلانه در جهت مرتفع نمودن مشکلات. چالش جدی ناوگان حمل و نقل تهران فرسودگی اتوبوس هاست. طبق گزارش های اعلامی، به صورت روزانه، بیش از ۲۰ میلیون سفر درون شهری در تهران توسط ناوگان اتوبوسرانی پایتخت انجام می شود. سنجش میزان آلاینده های زیست محیطی که توسط این ناوگان فرسوده در طبیعت رها می شود کار دشواری نیست.

اما راه حل پیشنهادی شهردار تهران جدا که مایه حیرت است. از آنجا که هرچیز بجای خویش نیکوست، دوچرخه سواری نیز در جای مناسب، بسیار هم نیکوست اما برای شناخت معضلات تردد در این شهر بد نیست روزهایی هم جناب شهردار با ویلچر یا عصا و واکر تردد کند شاید بتواند نگاه فانتزی خود به تهران را تصحیح کند.

درست است که آمارها دقیق و شفاف در اختیار عموم قرار نمی‌گیرند، اما از مسئولین انتظار می‌رود که نواقص را رصد کنند و در صدد رفع و رجوع آن قدم بردارند. با دوچرخه نمی‌توان مشکل آلودگی تهران را دور زد. درست فرمودید که حال شهرمان خوب نیست اما مردم برای تنفس در هوای پاک به دعا برای باد و باران و طبیعت پناه برده‌اند و امیدی به قدم‌فرسایی مسئولین در جهت کاهش آلودگی شهر ندارند. پروردگار را شاکریم که تعیین تکلیف برای ابر و باران در اختیار مسئولین نیست وگرنه چه بسا که همین هوا را هم از مردم خود دریغ می‌کردند و به کشورهای همسایه صادر و گاه اهدا می‌نمودند.

مهناز براتی-مستقل

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا