حقوق بشر

بازداشت مجدد و رسوائی تازه

وکیل دادگستری بازداشت موکلش خانم سپیده قلیان را تائید کرد. بازداشت وی در رابطه با مستند تناما دروغ صدا و سیما میباشد.برخی منابع خبری  از بازداشت مجدد او به همراه برادرش در اهواز خبر دادند. خانم قلیان نیز در آخرین پیام توییتر خود نوشت: بازداشت شدم…
این در حالیست که صداوسیمای جمهوری اسلامی شب گذشته گزارشی از اعترافات ساختگی برخی فعالان کارگری و مدنی از جمله سپیده قلیان را پخش کرد.
جمال حیدری وکیل دادگستری از بازداشت موکلش خانم سپیده_قلیان و برادر او خبر داد.

خانم قلیان در پی انتشار اعترافات تلویزیونی او در برنامه‌ای با عنوان طراحی_سوخته، آن اعترافات را تحت شکنجه عنوان کرده و از قصد خود برای پیگیری جریان تحت شکنجه‌بودن خود خبر داده بود.

شب گذشته برنامه‌ای از صداوسیما پخش شد که در آن فعالان کارگری از جمله اسماعیل بخشی و علی نجاتی، علیه خود اعتراف می‌کردند!

پیشتر اسماعیل بخشی از شکنجه‌های شدید جسمی و روحی خود اطلاع داده بود.

پخش این برنامه با واکنش شدید کاربران فضای مجازی مواجه شد.
سال‌هاست که حکومت جمهوری اسلامی چنین سناریوهایی را دنبال می‌کند.
توبه کردی زآنچه گفتی ای حکیم
این حدیثی دردناک است از قدیم
توبه کردی گر چه می دانی یقین
گفته و ناگفته می گردد زمین
***
پدر سپیده قلیان: ۱۲ مامور مرد و دو مامور زن با خشونت ریختند خانه، دندان‌های پسرم را شکستند من و همسرم را کتک زدند گفتند دخترت را هم می کشیم + فیلم مصاحبه
پدر⁧ سپیده قلیان ⁩ امروز گفت: نحوه‌ بازداشت جنایت و شکنجه‌ی محض است. با ناراحتی و‌ نگرانی شدید می‌گوید: ساعت ۷صبح ۱۲مامور مرد و دو مامور زن با خشونت ریختند خانه،  دندان‌های پسرم را شکستند من و همسرم را کتک زدند گفتند دخترت را هم می کشیم. خواهش می‌کنم نگذارید بچه های ما را بکشند.

پدر ⁧ سپیده قلیان ⁩ در ادامه گفت: این همه سال داستان دو طفل مسلم را برای ما گفتند با بچه‌های من بدتر رفتار کردند، با دیگ غذا زدند توی سر دخترم، سپیده فریاد می‌زد. دست و پای پسرم را بستند انداختند صندوق عقب ماشین. من رفتم اطلاعات شوش گفتند تو را هم بازداشت می‌کنیم.

پدر ⁧ سپیده قلیان ⁩ می‌گوید که جان سپیده و برادرش در خطر است، یکی از ماموران لحظه بازداشت فریاد می‌‌زد همه ولش کنن، من یکی ولش نمی‌کنم، می‌کشم این دختر رو. پسرم التماس می‌کرد به من که تو رو خدا نگذار منو ببرن تمام سر و صورت پسرم پر از خون بود اصلا نمی‌دونم سالم بر می‌گردند. من فقط می‌خواهم صدای منو بشنوند نگذارند بچه‌های منو بکشند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا