ورزشی

صعود ایران به جمع هشت تیم برتر آسیا

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی دو بر صفر در برابر عمان راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

همه‌چیز با مهار پنالتی توسط بیرانوند آغاز شد

به گزارش ایسنا، از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، تیم ملی ایران از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی به مصاف تیم ملی عمان رفتند که شاگردان کی‌روش با زدن دو گل، صعودشان به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌ها را قطعی کردند.

در این دیدار برای تیم ملی ایران جهانبخش و دژاگه (پنالتی) گل زدند و علیرضا بیرانوند نیز توانست در دقیقه دوم بازی پنالتی عمان را مهار کند.

ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف چین می‌رود.

کی‌روش: با عملکرد بیرانوند در بازی ماندیم;ما برای آن‌ها بازی می‌کنیم و آن‌ها مردم ایران هستند

سرمربی تیم ملی ایران می‌گوید مهار پنالتی عمان توسط بیرانوند تیمش را در بازی نگه داشت.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی تیم ایران مقابل عمان و صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: بازی بسیار خوب و رقابتی‌ای را شاهد بودیم. در دقیقه نخست این دیدار به خاطر عدم تمرکز و اشتباه به حریف پنالتی دادیم. من تجربه چنین اتفاقی را داشته‌ام البته با عملکرد بسیار خوب علیرضا بیرانوند در بازی باقی ماندیم. البته این یک بعد قضیه بود.

کی‌روش ادامه داد: طرف دیگر داستان این است که توانستیم کنترل بازی را به دست بیاوریم. فرصت‌های بسیار بیشتری داشتیم و می‌توانستیم گل سوم و چهارم را مقابل تیم بسیار خوب عمان به ثمر برسانیم. به سرمربی عمان تبریک می‌گویم ولی امشب ما تیم قوی‌تر و بهتر میدان بودیم و استحقاق صعود به مرحله بعدی را داشتیم…سرمربی پرتغالی تیم ملی درباره دیدار با چین در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: باید رو به جلو حرکت کنیم چراکه بازی آینده ما مقابل چین آسان نیست. الان هشت تیم برتر آسیا به مرحله بعدی می‌روند. مطمئنا چین بخصوص از زمان آمدن لیپی پیشرفت بسیار زیادی داشته است. ما می‌دانیم که هیچ کاری آسان نیست ولی همانطور که به بازیکنانم گفتم ما برای آن‌ها بازی می‌کنیم و آن‌ها مردم ایران هستند…

فیفا: رونالدو تنها نیست، بیرانوند پنالتی کاپیتان عمان را هم گرفت

صفحه جام جهانی فیفا در توئیتر به مهار پنالتی علیرضا بیرانوند در بازی برابر عمان پرداخت.

به گزارش ایسنا، صفحه توئیتری جام جهانی فیفا در واکنش به درخشش علیرضا بیرانوند در بازی برابر عمان نوشت: یک کاپیتان دیگر و داستان تکراری.

کریستیانو رونالدو تنها بازیکنی نیست که علیرضا بیرانوند موفق به مهار پنالتی او می شود. او علاوه بر مهار پنالتی رونالدو در جام جهانی، این بار پنالتی احمد المهاجری کاپیتان تیم ملی عمان را نیز مهار کرد.

دیدار ایران و عمان در پایان نیمه نخست با برتری دو بر صفر ایران در جریان است. در این بازی بیرانوند علاوه بر مهار پنالتی مهاجری واکنش خوبی نیز در اواخر نیمه اول داشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا