گوناگون

انگلیس از موضع آمریکا در مورد ونزوئلا حمایت کرد

وزیر خارجه انگلیس با حمایت از رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا، گفت لندن از موضع آمریکا در قبال تحولات این کشور آمریکای لاتین حمایت می‌کند….
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس روز پنج‌شنبه همسو با آمریکا از رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا حمایت کرده و وی را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» به رسمیت شناخت.

به نوشته روزنامه «گاردین»، هانت در بیانیه‌ای در این مورد گفت: «انگلستان معتقد است که “خوان گوایدو” شخص مناسبی برای پیش بردن ونزوئلا رو به جلو است. ما از ایالات متحده، کانادا، برزیل و آرژانتین برای تحقق این امر، حمایت می‌کنیم.»

شب گذشته ایالات متحده و متحدانش در قاره آمریکا از گوایدو که با حمایت چند هزار نفر از هوادارانش بدون توجه نتایج انتخابات سال گذشته، در کاراکاس خود را «رئیس‌جمهور موقت» خواند، پشتیبانی کردند.

امروز هم پارلمان اروپا، آلمان، فرانسه و چند کشور اروپایی دیگر از این رویکرد در قبال ناآرامی‌های ونزوئلا حمایت کردند.

این در حالی است که در انتخاباتی که چند ماه پیش در ونزوئلا برگزار شد، «نیکلاس مادورو» با رأی قاطع مردم این کشور پیروز شد. روسیه، ایران، ترکیه، کوبا و چند کشور دیگر دخالت آمریکا در امور داخلی ونزوئلا را محکوم کرده و درباره تبعات کودتا یا مداخله نظامی در این کشور هشدار داده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا