گوناگون

معمار جنگ عراق مسئول براندازی دولت ونزوئلا شد

وزارت خارجه آمریکا معاون مشاور امنیت ملی این کشور در دوره ریاست جمهوری جرج بوش پسر را به عنوان هماهنگ ‎کننده تلاش‎ها برای براندازی دولت کاراکاس، انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا یک دیپلمات کهنه‌کار را که زمانی عهده دار سمت معاونت مشاور امنیت ملی «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهوری اسبق آمریکا بوده است را به عنوان هماهنگ‌کننده تلاش‌ها در راستای براندازی دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا انتخاب کرد.

به این ترتیب، «الیوت آبرامز» (Elliott Abrams) که خبرگزاری راشاتودی از وی به عنوان معمار جنگ عراق یاد می‌کند؛ و سابقه‌ای طولانی در مسائل خاورمیانه و آمریکای لاتین دارد، از امروز شنبه کار خود را که به زعم آمریکایی‌ها احیاء دموکراسی نام دارد؛ آغاز خواهد کرد.

آبرامز قرار است امروز در همراهی با پمپئو در نشست شورای امنیت با موضوع تحولات ونزوئلا شرکت کند.

این درحالی است که «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به انتصاب آبراماز، گفت: این اقدام تلاشی از سوی آمریکا مبنی بر اعمال کنترل مستقیم بر ونزوئلا و تبدیل آن به یک دولت دست‌ نشانده است.

گفتنی است که تصمیم روز چهارشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن «خوان گوایدو» رهبر اپوزیسیون به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا، تنش میان واشنگتن-کاراکاس را به اوج خود رساند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا