گوناگون

معاون قوه قضائیه:در فضای مجازی هم باید پلیس حضور داشته باشد

معاون قوه قضائیه تاکید کرد: هیچ‌‌کس در این مملکت قائل به بسته شدن فضای مجازی نیست. آنهایی که دلسوز نظام هستند معتقدند این فضا باید مدیریت شود. آنچه ما قائل هستیم مدیریت فضای مجازی است.
به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حمید شهریاری در سخنرانی پیش از خطبه‌‌های نماز‌جمعه این هفته تهران با بیان اینکه ما در قوه قضائیه با انجام ۵۰ پروژه از ظرفیت فضای مجازی استفاده کرده‌‌ایم، گفت: گاهی اوقات دو نوع رویکرد متفاوت در فضای مجازی مشاهده می‌‌شود. برخی می‌‌گویند مردم باید آزاد باشند و خواهان فضای آزاد هستند و یک دسته‌‌ای از سیاست‌ها هم مقابل این مسئله، به جهت مشکلاتی که ایجاد شده معتقد به بستن فضا هستند…
به گزارش روزنامه ابتکار، معاون قوه قضائیه با تاکید بر اینکه هیچ یک از این دو نظر کامل نیستند و هیچ‌کس قائل به این دو نظر نیست، خاطرنشان کرد: چه کسی گفته فضای مجازی بسته شود؟! ما خودمان در قوه قضائیه ۵۰ پروژه را دنبال کرده‌‌ایم. امام فرمودند ما با سینما مخالف نیستیم، ما با فحشا مخالف هستیم. کسی قائل به بسته شدن فضای مجازی نیست. اینکه می‌‌گویند حرف واقعی نیست و برای جمع کردن رای است، هیچ‌کس در این مملکت قائل به بسته شدن فضای مجازی نیست. آنهایی که دلسوز نظام هستند معتقدند این فضا باید مدیریت شود. آنچه ما قائل هستیم مدیریت فضای مجازی است.
شهریاری افزود: آیا می‌گویید که دزد آزاد باشد؟! مفسد اقتصادی آزاد باشد؟! ما معتقد هستیم به همان شکل که پلیس وظیفه دارد در کف خیابان برای امنیت مردم حضور داشته باشد، در فضای مجازی هم باید پلیس حضور داشته باشد.
دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی قوه قضائیه تصریح کرد: امروز برنامه دشمن جنگ نرم است. جنگ نرم چیست؟ گاهی دشمن به زور اسلحه لشگرکشی می‌‌کند و می‌خواهد ما را مجبور کند کاری را انجام دهیم. اما جنگ نرم این است که به جای تصاحب سرزمین دل مردم را به زور فضای مجازی تصاحب کنند.
وی اضافه کرد: برای مثال می‌‌گوید فلان مسئول ۷۰ حساب بانکی دارد و فرزندش در خارج از کشور است. دشمن برای جنگ نرم چه ابزاری می‌‌خواهد؟ نخست دروغ‌‌پردازی است. قرآن به ما دستور داده اگر فاسدی یک خبر تولید کرد، مثلا در هلند نشسته است و دلش برای کارگران هفت‌تپه می‌‌سوزد، اول بررسی کن، سریع برای دیگری نفرست. این نهی قرآنی است. این اتفاق مهم در حال رخ دادن است.
معاون قوه قضائیه با تاکید بر اینکه سیاستمداران و مجریان کشور وظیفه دارند فیلترینگ را در این فضا اعمال کنند، بیان کرد: روزانه صدها سایت مستهجن در این فضا وجود دارد. می‌‌گویید اینها باز باشد؟! ما با فحشا مخالف هستیم. فیلترینگ درست اعمال شود. فیلترشکن‌‌‌ها کنترل شوند. نباید این فضا رها شده باشد. مگر ما کف خیابان را رها می‌‌کنیم. خانواده‌‌ها از ما توقع دارند. من امروز خدمت دولتمردان عرض می‌‌کنم که این مطالبه خانواده‌‌های ایرانی برای مدیریت این فضا است تا فضا سالم شود. آنچه ما می‌‌گوییم سالم‌‌سازی فضای مجازی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا