گوناگون

تبدیل جنگ سرد آمریکا و چین به جنگ داغ

جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی و حامی حزب دموکرات این کشور هشدار داد آمریکا و چین به عنوان دو اقتصاد بزرگ جهان درگیر جنگ سردی هستند که به زودی ممکن است تبدیل به جنگ داغ شود….

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی و حامی حزب دموکرات این کشور منتقد سرشناس دونالد ترامپ نیز است. او در یک مراسم شام خصوصی در اجلاس مجمع اقتصادی جهانی در داووس سوئیس، گفت‌: این تصمیم ترامپ که در سال ۲۰۱۷ چین را یک رقیب استراتژیک خواند بیش از حد ساده انگارانه است.
به نوشته شبکه CNBC وی گفت‌: یک سیاست موثر در قبال چین را نمی‌توان در سطح یک شعار پایین آورد ،‌ بلکه باید خیلی پیچیده‌تر ، دقیق‌تر و عملی‌تر باشد و شامل یک پاسخ اقتصادی از سوی آمریکا به اتکای عمل موسوم به “کمربند و جاده چین” باشد.
سوروس، اظهار کرد: متاسفانه دونالد ترامپ به نظر می‌رسد که قدم در راهی متفاوت می‌گذارد و به چین امتیاز می‌دهد و اعلام پیروزی می‌کند در حالی که از سوی دیگر حملاتش به همپیمانان آمریکا را تکرار می‌کند. این در واقع منجر به تضعیف اهداف سیاسی آمریکا در مهار سوءاستفاده‌ها و افراط‌گری‌های چین می‌شود. واقعیت این است که ما در جنگ سردی قرار داریم که با خطر تبدیل شدن به جنگ داغ روبرو است.
این‌ در حالی است که در ماه‌های گذشته آمریکا و چین درگیر یک منازعه تجاری بر سر تعرفه واردات برای چند ماه هستند.

نزدیک شدن کِشتی‌های جنگی آمریکایی به سواحل چین

نزدیک شدن کِشتی‌های جنگی آمریکایی به سواحل چین

منابع خبری از نزدیک شدن کشتی های جنگی آمریکایی به سواحل چین خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع خبری از نزدیک شدن کشتی های جنگی آمریکایی به سواحل چین خبر دادند.

بر اساس این گزارش؛ منابع تایوانی از حرکت دو کشتی جنگی آمریکایی در تنگه تایوان که برای اولین بار در سال جدید میلادی محسوب می شود، خبر دادند.

وزارت دفاع تایوان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: دو کشتی جنگی به سمت شمال رهسپارند و حرکت آنها طبق قواعد است. تایوان روند را به منظور امنیت دریایی و ثبات منطقه ای زیر نظر دارد.

اسپوتنیک گزارش داد که دولت تایوان این حرکت آمریکا را نشانه حمایت دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از تایوان با توجه به تشدید اختلافات میان چین تایپه(تایوان) با پکن قلمداد می کند.

در اوایل ژانویه شی جینپینگ رئیس جمهور چین اعلام کرد که کشورش حق دارد که از زور برای تسلط بر تایوان استفاده کند.
به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا