گوناگون

خبر تحرکات نظامی آمریکا در خاک عراق تایید شد

در حالی که منابع خبری محلی و برخی نمایندگان پارلمان از تحرکات مشکوک نیروهای آمریکایی در نقاط مختلفی از شمال، شرق و غرب عراق و حتی بغداد خبر می دادند و منابع مسوول این خبرها را تکذیب می کردند، روز شنبه خبر حضور نظامی آمریکا در شهر فلوجه تایید شد….
به گزارش ایرنا،یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق به خبرگزاری سومریه نیوز ضمن تایید این تحرکات گفت که گشت نیروهای آمریکایی در فلوجه با موافقت دولت عراق و ستاد عملیات مشترک این کشور صورت گرفته است.
وی که نامش در گزارش نیامده است، هدف از این گشت را سرکشی و کسب اطلاع از وضعیت یگان های پلیس که بتازگی توسط ائتلاف مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا آموزش دیده اند و همچنین تسلیح و تجهیز آنان ذکر کرد اما توضیح بیشتری درباره چند و چون آن نداد.
یک عضو شورای استان الانبار نیز به خبرگزاری المعلومه گفته است که نیروهای آمریکایی پس از موافقت بغداد اقدام به گشت در فلوجه کرده اند.
عبدالغنی درعین حال گفته است که اینگونه تصمیمات در سطح دولت فدرال است و شورای استان نمی تواند در آن مداخله کند.
همزمان تصاویر متعددی از نیروها و خودروهای آمریکایی حین حضور و گشت زنی در خیابان های فلوجه در رسانه ها و فضای مجازی عراق منتشر شده است.
خبرها و گزارش های متعدد اما غیررسمی از تحرکات جدید نظامی آمریکا در نقاط مختلف در حالی از چند هفته پیش منتشر می شود که همزمان بحث خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق به یکی از مباحث اصلی در فضای سیاسی این کشور در هفته های اخیر تبدیل شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا