حقوق بشر

بازداشت حسین رضایی، دبیرکل کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر+ بیانیه کانون

حسین رضایی دبیر، مترجم و استاد دانشگاه ، روز شنبه ۶ بهمن ۹۷ ساعت ۱۴ ازجلوی خانه، بوسیله ی اطلاعات سپاه پاسداران استان بوشهر، دستگیر شد ، این معلم ، با دستبند به مکان نامعلومی منتقل شد.
استاد حسین رضایی دبیر کل کانون صنفی معلمان بوشهر در طول سال ۱۳۹۷ بارهاوبارها توسط سپاه پاسداران احضار وبازجویی شده است.
اطلاعات سپاه بوشهر در ۱۹ شهریور ۹۷ ساعت ۱۰ صبح با یورش به منزل وی وبرهم زدن آرامش خانواده، با تفتیش منزل به مدت یک ساعت و زیر و رو کردن حتی لباس های بانوان, همه ی وسایل ارتباطی ، سیمکارت ها و گوشی ها را از آنان گرفته وباخودبردند.
آقای رضایی می گوید در مدت بازجویی بسیار تحقیر آمیز با او برخورد شده است.

حسین رضایی دبیرکل کانون صنفی معلمان بوشهر باردیگر روز ۲۱ آبان ۹۷ بوسیله ی اطلاعات سپاه پاسداران استان بوشهر بطور تلفنی احضار شده بود ، وی ساعت ۸:۳۰ دقیقه ی بامداد خود را به این مرکز معرفی کرد، ایشان مدت ۸ ساعت بطور یکسره بدون خوردن صبحانه و ناهار به بیش از سیصد پرسش بازجو پاسخ داد، بازجوی وی -گویا از شوق اضافه کاری – در این مدت خودش هم از خوردن ناهار و خواندن نماز پرهیز کرد.
سپاه پاسداران باردیگر در تاریخ ۲۸ آبان ۹۷ پس از یک هفته رضایی را احضار و به بازجویی از وی ادامه داد.
بازجوها درآن زمان گفته بودند که پرونده اش را برای محاکمه به دادگاه خواهند فرستاد و درآنجا تکلیفش روشن خواهد شد.
وی همه ی اتهامات وارد شده را قویا رد کرده است و این بازجویی های جعلی را صرفا پرونده سازی علیه خود دانسته است.
وی می گوید : همه ی فعالیت های صنفی و آموزشی خود را در چهارچوب قانون و جهت ارتقای سطح آموزشی فرزندان این دیار کهن و تلاش برای ارتقاء ارج و منزلت معلم انجام داده است.
این معلم بیش از ۱۵ سال است، به خاطر فعالیت صنفی ازجایگاه خود ،به حاشیه کشیده شده است.
این معلم درسال ۷۴ برای آزمون تربیت مدرس در سطح کشوری رتبه اول علمی را کسب کرد.
وی در سال ۷۹ در آزمون کارشناسی ارشد، تنها کسی بود که از استان بوشهر پذیرفته شد، و کارشناسی ارشدرا در مرکز استاد احمد آرام تهران دریافت کرد.
وی همچنین در سال ۸۳ در آزمون تربیت مدرس رتبه اول استانی و ده کشوری را ازآن خود کرد.
وی سالها در جایگاه استادی کلاس های ضمن خدمت آ.پ تدریس داشته است.

در پی بازداشت حسین رضائی, کانون صنفی معلمان بوشهر بیانیه ای منتشر کرده است که آن را در زیر می خوانید:

بیانیه ی کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر

بنام خدای آگاهی،آزادی و عدالت

باز هم ظلمی دیگر بر منادیان عدالت و برابری
قصه ی بی پایان فعالین صنفی و برخوردهای امنیتی سر دراز داشته و دارد، تاریخ ، این داستان غمبار را به ثبت خواهد رساند، برای عبرت آموزانی که اندک اند، آن هم در هنگامه ای پر عبرت.
آری داستان تلخ و آزار دهنده ی برخورد و بازداشت فعالین درستکار و دلسوز کانون های صنفی معلمان ایران ،دیر زمانی است که بر سبیل بی منطقی همچنان قربانی میگیرد .

این بار ، یار همراه و فداکار و باشرافت مان آقای حسین رضایی دبیر کل کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر، مشمول این ستم شد، و در حالی که با هماهنگی پیشین با قاضی محترم مسئول پرونده ی ایشان در دادگستری، قرار بود روز یکشنبه ۷ بهمن ماه ۱٣۹۷ برای تفهیم اتهام در دادگاه حاضر شود، ولی به ناگاه روز شنبه ۶ بهمن ماه حوالی ساعت ۱۴ درب منزل و جلوی چشم همسر و فرزندانش ،به شیوه ای کاملا نامناسب دستگیر و بازداشت شد، تا احدی به خود جرات ندهد، حتی با گردهمایی های کاملا مسالمت آمیز به وضعیت نابسامان آموزشی کشور و ستمی که سالهاست بر معلمان و دانش آموزان این سرزمین می رود نقد و اعتراض کند.

در حالی که تجربه های تاریخی به ما می آموزد که احضار، بازجویی، بازداشت، ضرب و شتم، زندانی کردن و کاربست دیگر فشارها بر فرهنگیان ستمدیده، نه فقط ارمغان مثبتی برای طراحان و آمران آن نداشته؛ بلکه همواره به زیان ملت و میهن و نظام آموزشی کشور و کارگردانان این ستم ها بوده است.

این برخوردها، به بحران انگیزه در میان معلمان کشور دامن زده و نظام آموزشی ما را بیش از پیش آسیب پذیر خواهد کرد.

اینک کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر ضمن محکوم کردن این گونه رفتارهای خلاف انسانیت، دین و قانون ، با فعالین صنفی آموزش و پرورش ،همچنین بازداشت فرهنگی پیشکسوت و متعهد جناب آقای حسین رضایی دبیر کل این کانون و دبیر زبان انگلیسی دبیرستان های بوشهر، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان و پایان دادن به نگرانی خانواده بزرگ فرهنگیان ایران هستیم.

عدل باشد پاسبان کام ها
نی به شب چوبک زنان بر بام ها

۶بهمن ماه ۱٣۹۷ خورشیدی
کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا