اخبار

صدای اعتراضات مردم شنیده می شود؟

مانورهای حساب شده برای کنترل و کاهش سطح نارضایتی اجتماعی به هدف حفظ نظام دراوضاع کنونی اولویت اصلی مسئولان حکومتی است.ازاقدام عملی برای حل ریشه ای مشکلات و تامین مطالبات مردم خبری نیست !

حفظ نظام اولویت است ، نه خواست و منافع مردم و کشور

اسحاق جهانگیری روز یکشنبه در دهمین جشنواره بین المللی فارابی گفت: مهمترین سرمایه ای که برای عبور از مشکلات در اختیار کشور قرار دارد سرمایه اجتماعی است و این سرمایه اجتماعی نتیجه برداشت و قرائتی از دین بود که امام خمینی رحمت‌الله از اسلام ارائه کرد که حکومت مبتنی و برآمده از اراده ملت است و مردم در حکومت نقش اول و تعیین کننده دارند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: برای بالا بردن اعتماد به آینده و ارتقاء امید اجتماعی باید در رویکردها و رفتارها و ساختارهای حکمروایی اصلاحات انجام شود. اگر به دنبال حفظ ایران و نظام هستیم آنجا که نیاز است باید رویکردها، رفتارها و ساختارها اصلاح شوند.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در مقطع فعلی به شدت نیازمند همدلی و همزبانی هستیم گفت: امروز نهادهای حاکمیتی مسئولیت تاریخی و مهمی برعهده دارند و پیش نیاز هر اقدام این است که همه نهادها در چارچوب وظایفی که قانون اساسی تعیین کرده عمل کنند .

وی خاطرنشان ساخت: دولت، مجلس، قوه‌قضاییه، مجمع تشخیص مصلحت نظام هر کدام به سهم خود در حیطه وظایفشان در برابر تصمیماتی که در مورد سرنوشت یک ملت و کشور می‌گیرند باید پاسخگو باشند.

دکتر جهانگیری اظهار داشت: امروز در مقطعی قرار داریم که به شدت نیازمند گفتگو میان نخبگان و حکومت و نیز گفتگو میان مردم و حکومت هستیم و حتی اگر مردم اعتراضی نسبت به شرایط دارند، باید اعتراض آن‌ها شنیده شود زیرا تنها در صورتی که مردم در صحنه حضور داشته باشند قادر خواهیم بود از مشکلات و تنگناها عبور کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور نقش نخبگان جامعه را در گفتگو میان حکومت و مردم نقشی پراهمیت توصیف و خاطرنشان کرد: این گفتگوها الزاماتی دارد که ما باید به این الزامات پایبند باشیم.
مستقل

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا