گوناگون

۷۰ هزار نفر از حامیان محیط زیست در بلژیک تظاهرات کردند

حدود ۷۰ هزار نفر از حامیان محیط زیست در بروکسل پایتخت بلژیک راهپیمایی کرده و از سیاستمداران خواستند به وعده های خود برای مقابله با تغییرات آب وهوایی پایبند باشند….
به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از یورونیوز، راهپیمایان با عبور از خیابان های بروکسل به سمت ساختمان پارلمان اروپا حرکت کردند و شعار دادند: «انکار مرگ زمین را کنار بگذارید» و «برای چیزی که روی آن پا گذاشته ام به پا می خیزم».
این چهارمین بار طی دو ماه گذشته است که بروکسل صحنه راهپیمایی هواداران محیط زیست می شود. تظاهرکنندگان در راهپیمایی اواخر دسامبر خواستار اتخاذ سیاست های زیست محیطی «بلندپروازانه» برای جلوگیری از گرم تر شدن زمین شدند.
آنها همچنین از دولت ها خواستند تا به مفاد معاهده آب و هوایی پاریس پایبند بمانند و از انرژی های تجدیدپذیر بیشتر استفاده کنند.
سه روز پیش نیز حدود ۳۵ هزار دانش آموز به خیابان های بروکسل آمدند و خواستار حفاظت از محیط زیست شدند.
تحقیقات دانشمندان و مستنداتی که سال ۲۰۱۵ منتشر شد، نشان می دهد که گرمایش جهانی شتاب گرفته است. نمایندگان ۱۹۵ کشور در سال ۲۰۱۵ در پاریس، به توافقی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای دست یافتند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سال ۲۰۱۷ در اقدامی جنجالی خروج واشنگتن از این معاهده را اعلام کرد که با اعتراض جهانی مواجه شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا