گوناگون

فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان

ایران تحت حاکمیت «اسلام سیاسی»در ردیف فاسدترین کشورها در گزارش شاخص‌ جهانی فساد در سال ۲۰۱۸ میلادی است…
 به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سازمان شفافیت بین‌الملل در گزارش شاخص‌ جهانی فساد در سال ۲۰۱۸ میلادی، جمهوری اسلامی را در قعر جدول فاسدترین حکومت ها قرارداده است.

یافته‌ها همچنین از ارتباط معکوس میان میزان فساد در هر کشور و سلامت دموکراسی در آن کشور پرده برداشته است. بر اساس این گزارش، متوسط امتیاز کشورهایی که دارای دموکراسی کامل هستند ۷۵، کشورهای دارای دموکراسی ناقص ۴۹، برای کشورهایی که ترکیبی از هر دو را دارند یعنی دارای عناصر دموکراسی بوده و همزمان حاکمان آن‌ها گرایشات خودکامه داشته‌اند ۳۵ و درنهایت برای رژیم‌های مستبد ۳۰ بوده است.

با کاهش امتیاز متوسط کشورها در جدول شاخص‌ جهانی فساد ، حاکمیت قانون نیز در این کشورها کاهش یافته است و فضای کمتری در اختیار نهادهای فعال جامعه مدنی همچنین رسانه‌های مستقل قرار گرفته است. علاوه بر این، این کشورها به مکان‌های خطرناکی برای مخالفان سیاسی تبدیل شده‌اند و تقریبا تمام کشورهایی که در آنها قتل‌های سیاسی انجام شده در این مجموعه قرار دارند.

اظهارات تکاندهنده درباره غارت صنایع کشور

فیلم زیر: ماشین سازی تبریز با ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان را قسطی به ۶۸۷ میلیارد دادند به یک بیسواد خلافکار رفت. نیشکر هفت‌تپه را هم نفروختند، غارت کردند. اول ورشکسته کردند بعد فروختند. فروش کارخانه دو هزار میلیاردی نیشکر هفت‌تپه به ده میلیارد تومان!

به برخی صنایع منحصر به فرد در کشور هم رحم نشده و به ثمن بخس فروخته شدند؛ برای مثال همین ماجرای واگذاری ماشین‌سازی تبریز یکی از همین موارد است؛ این واحد در خاورمیانه هیچ همتایی نداشته و به واسطه این کارخانه بزرگ، تکنولوژی بزرگی وارد کشور شده است. ماشین سازی، می‌تواند پشتوانه صنایع بسیاری باشد و این کارخانه چنین ظرفیتی را دارد؛ لذا با یک برنامه حساب‌شده، همین کارخانه ماشین‌سازی را ضررده می‌کنند و بعدش این کارخانه منحصر به فرد را به کسی می‌فروشند که چهار کلاس سواد هم ندارد.

یک نماینده مجلس شورای اسلامی می گوید: درحال حاضر شرکتی مانند ماشین سازی تبریز در خاورمیانه وجود ندارد و این شرکت را به فردی واگذار کرده‌اند که دلار‌های ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را ازطریق شرکت هفت تپه گرفته است حال این سوال مطرح می‌شود که این افراد چطور با هم ارتباط داشته اند.

محمد دهقان در رابطه با جزئیات واگذاری هفت تپه هم گفت: هفت تپه با ۲۴ هکتار زمین به دو فرد جاعل و رشوه دهنده در حد چند صد سکه و به یک پانزدهم قیمت واگذار شده است. در حال حاضر زمین هفت‌تپه حدود ۸ هزار میلیارد ارزش دارد که در ابتدا با قیمت ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای مزایده قرار گرفت و در آخر به دلیل بدهی و مالیات به ارزش ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شد که در حقیقت فروخته نشده، بلکه غارت صورت گرفته است.

https://www.youtube.com/watch?v=NwMGt0tKBjU

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا