اجتماعی

افزایش قیمت سوخت، استراتژی یا آستانه تحمل مردم

راهی جز افزایش قیمت سوخت نداریم. وزیر نفت در پاسخ به سوالی پیرامون سرنوشت سهمیه‌بندی سوخت و طرح مطالبی از سوی برخی از نمایندگان مبنی بر این‌که وزارت نفت در این زمینه رویکرد مخالفی داشته است، پرسید، با تاکید بر این‌که من در این زمینه به هیچ وجه رویکرد مخالفی نداشتم، گفت: روز یکشنبه نمایندگان در کمیسیون تلفیق برای چندین سناریوی مختلف درباره‌ی سهمیه‌بندی سوخت رأی‌گیری کردند اما هیچکدام رأی نیاوردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این اتفاق به معنای آن است که بنزین دیگر سهمیه‌بندی نمی‌شود، ادامه داد: هنوز نمی‌دانم که چه خواهد شد.

به گزارش روزنامه همدلی، زنگنه درباره سهمیه‌بندی بنزین گفت: غیر از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت راه دیگری در زمینه سوخت نداریم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت سوخت تا چه میزان منطقی خواهد بود، اظهار کرد: تا میزانی که مردم تحمل کنند. وزیر نفت درباره آثار تورمی افزایش قیمت سوخت در جامعه نیز، خاطر نشان کرد: بلاشک افزایش قیمت سوخت آثار تورمی نیز در جامعه خواهد داشت؛ تورم دو بخش دارد یکی در عدد و رقم و محاسبات و دیگری در آثار روانی آنکه از نظر بسیاری آثار روانی بسیار مهم‌تر از عدد و رقم است.

بازگشت کارت سوخت در ایران: نخستین گام برای سهمیه‌بندی؟

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اطلاعیه‌ای منتشر کرد و از همۀ مالکان خودرو و موتورسیکلت “که کارت سوخت خود را گم کرده اند” خواست که از چهار روز دیگر “برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام نمایند”. روزنامۀ “دنیای اقتصاد” می‌نویسد که “این اقدام می‌تواند اولین گام دولت برای احیای دوباره سهمیه‌بندی و دونرخی کردن بنزین به‌منظور کنترل مصرف داخلی و قاچاق سوخت باشد”.

هرچند در اطلاعیۀ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح شده که «این اقدام به معنای سهمیه بندی و افزایش نرخ سوخت نبوده و لازم است هموطنان به شایعات بی اساس در این مورد توجه نفرمایند»، اما برخی رسانه‌های ایرانی نظر دیگری دارند. “دنیای اقتصاد” می‌نویسد: «به نظر می‌رسد دولت قصد دارد در گام نخست موج قاچاق سوخت به آن سوی مرزها را کنترل کند و در گام بعدی به اصلاح مصرف در داخل کشور با استفاده از سهمیه‌بندی سوخت رو بیاورد».

به دلیل ارزانی بنزین و گازوئیل در ایران نسبت به برخی کشورهای منطقه – قاچاق سوخت بسیار رایج است و روزانه به ١٠ تا ٢٠ میلیون لیتر می‌رسد که بخش اصلی آن به پاکستان می‌رود.

به نوشتۀ خبرگزاری “ایرنا”، بهای بنزین در پاکستان ١٠ برابر بیشتر از ایران و نرخ گازوئیل ۴٠ برابر بیشتر است.

“دنیای اقتصاد” می‌نویسد: «ثبات قیمت بنزین روی هزار تومان برای حدود ۴ سال و عدم اصلاح آن متناسب با رشد تورم سالانه، بنزین را نه تنها به کالایی ارزان در داخل ایران تبدیل کرده است بلکه پس از بروز نوسانات ارزی در کشور، بنزین ایرانی در منطقه نیز به ارزان‌ترین سوخت تبدیل شد».

یک نماینده از سهمیه‌ بندی بنزین خبر داد

گزارش قبلی: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می‌گوید قرار است حداکثر تا یک ماه دیگر درباره زمان توزیع کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین تصمیم‌گیری شود.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جلسه غیر علنی امروز مجلس نزدیک به نیمی از مصرف بنزین در ایران را “نامتعارف” خوانده است: «این بدان معناست که یا بنزین بیش از حد مصرف می‌شود و یا اینکه قاچاق صورت می‌گیرد.»

پورابراهیمی، نماینده کرمان در مجلس، درباره جزئیات سهمیه‌بندی احتمالی گفته که هر کارت سوخت هر ماه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای دارد و مازاد مصرف باید به قیمت آزاد خریداری شود.

پیش از این خبرگزاری تسنیم “آمار محرمانه مصرف بنزین” را منتشر کرده بود. بر این اساس، مصرف بنزین در سی‌ویکم تیرماه سال جاری به رکورد تاریخی ۱۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین در شبانه روز رسیده بود.

میانگین مصرف در تیرماه هم عدد بی‌سابقه ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر در روز عنوان شده بود. بر اساس آمار رسمی، ایران در حال حاضر ۹۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در روز تولید می‌کند.

بنا بر آمار سازمان حفاظت محیط زیست ایران، مصرف سوخت تنها در استان تهران برابر با ۱۰ استان در لهستان است.

کارشناسان چه می‌گویند؟
این پیشنهادات در حالی از سوی نمایندگان مجلس مطرح می‌شود که کارشناسان حوزه انرژی واقعی کردن نرخ بنزین و سهمیه بندی را بهترین تصمیم درمورد بنزین در شرایط فعلی کشور می‌دانند. در این راستا، عباس کاظمی، مدیرعامل سابق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، با تاکید بر اینکه واقعی کردن نرخ بنزین بهترین راهکار است، به ایسنا گفت: «۴۰ سال است گفته می‌شود جامعه کشش قیمت واقعی را ندارد و این کار انجام نشده است. درحال حاضر همه کالاها با قیمت بین‌المللی خریداری می‌شود. البته من هیچ نظر خاصی در این مورد ندارم.»
حسن ضیاء‌کاشانی، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش، نیز با اشاره به تاریخچه کارت سوخت به ایسنا گفت: «کارتی به نام کارت هوشمند سوخت طراحی و اجرا شد و نرم‌افزاری دارد که می‌تواند به عنوان کارت خودرو مورد استفاده قرار بگیرد و همه مسائل از جمله سرقت ماشین تحت کنترل گرفته شود. قرار بود با این کارت هر کسی با وسیله نقلیه خودش سوخت‌گیری کند از سوی دیگر قرار شد تجهیزاتی داخل جایگاه‌ها نصب شود تا کارت سوخت با خودرو تطبیق داده شود. این کارت می‌توانست از قاچاق سوخت هم جلوگیری کند.»
عده‌ای از کارشناسان اقتصادی نیز بر این باور هستند که تغییر در نرخ بنزین، بر عرضه و تقاضا برای این حامل انرژی قطعا تاثیرگذار است. به گفته این دسته از تحلیلگران با افزایش قیمت بنزین میزان مصرف سوخت و حتی قاچاق نیز کاهش می‌یابد. اما آنچه که بسیاری از سیاست‌گذاران در این بازار را نگران کرده توجه به وضعیت معیشت مردم بعد از بالا رفتن نرخ ارز و قیمت بسیاری از کالاهای اساسی است که اجازه اجرای این سیاست را نمی‌دهد.
حالا با توجه به صحبت‌های اخیر وزیر نفت و حتی اتفاقاتی که درماه‌های اخیر درباره بنزین افتاده، پرونده سوخت همچنان باز مانده و هر روز خبر تازه‌ای در رسانه‌ها منتشر می‌شود. این پرونده همچنان باز است و باید دید در آینده قیمت بنزین چه سرنوشتی خواهد داشت؟

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا