جوانان

یونیسف:کودکان مناطق بحرانی به ۳/۹ میلیارد دلار کمک نیاز دارند

ﺻﻨﺪوق ﮐﻮدﮐﺎن ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﻞ ﻣﺘﺤﺪ (یونیسف) روز سه شنبه در گزارشی درباره وخامت شرایط کودکان در مناطق بحرانی سوریه، عراق و سایر کشورها، اعلام کرد ، برای حمایت از کودکان این کشورها به ۳.۹ میلیارد دلار نیاز است….
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، یونیسف در گزارش ویژه خود درباره ارائه کمک های بشردوستانه به کودکان در سال ۲۰۱۹، نوشت که کودکان در سوریه، عراق، یمن، بنگلادش و برخی از کشورهای آفریقایی در شرایط بدی قرار دارند.
این نهاد بین المللی افزود:۴۱ میلیون کودک در ۵۹ کشور دنیا در سایه تهدیدات بزرگ زندگی می کنند، اغلب این کشورها در معرض درگیری ها و فاجعه های طبیعی هستند.
مانوئل فونتاین مدیر برنامه های فوری و اورژانسی یونیسف در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو گفت: این سازمان در سال ۲۰۱۹ بخش زیادی از کمک های مالی خود را به کودکان سوری اختصاص خواهد داد.
وی افزود: ۹۰۴ میلیون دلار برای تامین نیازهای حیاتی کودکان سوری در داخل و خارج این کشور از جمله ترکیه، لبنان، اردن و عراق صرف خواهد شد.
همچنین قرار است ۵۴۲ میلیون دلار برای کودکان یمنی، ۳۲۶ میلیون دلار برای کودکان جمهوری دموکراتیک کنگو و ۱۵۰ میلیون دلار برای کودکان بنگلادشی هزینه شود.
این در حالی است که یونیسف پیشتر در گزارشی درخصوص وضعیت کودکان در سال ۲۰۱۸، این سال ‘سالی خیلی وحشتناک و وخیم’ برای میلیون ها کودک در سرتاسر جهان خوانده بود.
سوریه، عراق و یمن طی چند سال اخیر درگیر جنگ علیه تروریست ها با حمایت غرب و برخی از کشورهای عربی منطقه بوده و هستند. جنگ، بسیاری از شهروندان این کشورها را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.
قحطی، کمبود آب آشامیدنی، بیماری، آسیب های روحی و روانی ناشی از خشونت جنگ و محرومیت بسیاری از شهروندان بویژه کودکان در این کشورها را از ابتدایی ترین حقوق انسانی محروم کرده و در شرایط وخیم جسمی و روحی قرار داده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا