گوناگون

تداوم بحران سیل در خوزستان

شهر «رفیع» و ۳۵ روستای استان خوزستان بر اثر سیل تخلیه شده و اوضاع در این مناطق بحرانی گزارش شده است. گروهی از سیل‌زدگان نیز دست به اعتراض زده‌اند.

از چهارشنبه گذشته سیل مناطقی از استان خوزستان به خصوص شهرستان «سوسنگرد» را در بر گرفته به طوری که گفته می‌شود تمام راه‌های روستایی این شهرستان را قطع کرده است.

از صبح روز پنجشنبه «۱۱ بهمن» مردم شهر «رفیع» اقدام به ساختن سیل بند با کمترین امکانات کرده‌اند. آنها شب گذشته نیز با تجمع مقابل بخشداری به نحوه کمک‌رسانی‌ها هم اعتراض کرده بودند.

هشتم بهمن ماه نیز علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرده بود که سیل‌بند شط نیسان (رفیع) منطقه زین‌العابدین در روستای السمومیه شکسته شده است.

خدادادی گفته بود که روستاهای سویدانی، مچریه، مگاصیص و دحیمی از توابع شهرستان هویزه در خطر جدی سیلاب قرار گرفته‌اند.

مرث حاجی‌زاده مدیرکل مدیریت بحران خوزستان هم گفته که بارندگی امسال در طول ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است و همین مساله باعث ایجاد سیل شده است.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که ۲۰ استان در روز‌های اخیر درگیر برف و کولاک، سیل و آبگرفتگی و طوفان بودند که میلیاردها تومان خسارت و ده‌ها مصدوم برجای گذاشته است.

سیل در خوزستان به زمین‌های کشاورزی و خانه‌ها و واحدهای تجاری خسارت زده است.

مسئولان هشدار داده‌اند که سیلاب رودخانه‌های دز و کرخه روستاهای شش شهرستان دزفول، شوش، شوشتر، اهواز، دشت آزادگان و هویزه را تهدید می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا