گوناگون

سود بانکی وام‌ها در ایران ۱۰ برابر دیگر کشورهای جهان!

بیشتر مشکلات واحدهای تولیدی به دلیل فشاری است که بانک‌ها به آنها وارد می‌کنند ،بانک‌ها در این شرایط حساس پا بر گلوی تولیدکنندگان گذاشته اند.

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان اینکه واحدهای تولیدی در ایران ۱۰ برابر دنیا سود بانکی پرداخت می‌کنند، گفت: با شرایط تولیدی که در کشور وجود دارد، پرداخت چنین سودهایی به بانک‌ها صحیح نیست. بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در مواجهه با واحدهای تولیدی اظهار کرد: شرایط اقتصادی کنونی، شرایط بسیار حساسی است و بانک‌ها نباید در این شرایط بسیار حساس به واحدهای تولیدی فشار وارد کنند.

وی با بیان اینکه باید اصل بر آرامش اقتصادی واحدهای تولیدی باشد، افزود: در این شرایط جنگ اقتصادی قرار نیست تا بانک‌ها با عملکردشان، واحدهای تولیدی را از ادامه فعالیت‌ها باز دارند و آن‌ها را نا امید و مایوس کنند. معاون خانه صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان اینکه باید به واحدهای تولیدی آرامش داد تا بتوانند در این شرایط نسبت به تولید اقدام کنند، تصریح کرد: بیشتر مشکلات واحدهای تولیدی به دلیل فشاری است که بانک‌ها به آنها وارد می‌کنند.

پناهی زاده با بیان اینکه واحدهای تولیدی در ایران ۱۰ برابر دنیا سود بانکی پرداخت می‌کنند، ادامه داد: با شرایط تولیدی که در کشور وجود دارد، پرداخت چنین سودهایی به بانک‌ها صحیح نیست. وی بیان کرد: واحدهای تولیدی با مشکلات فراوانی در بحث تامین مواد اولیه، منسوخ بودن خطوط تولید، مشکلات تامین اجتماعی و… مواجه هستند و اینکه بانک‌ها در این شرایط حساس پا بر گلوی تولیدکنندگان بگذارند، درست نیست.
آفتاب یزد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا