گوناگون

محیط زیست: فقط ۲۳ درصد از تالاب‌های ایران باقیمانده

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد گفت: ۲۳ درصد از تالاب‌های کشور باقیمانده است…

به گزارش ایسنا، مصطفی مصطفی‌وند در همایش روز جهانی تالاب‌ها در بروجرد، اظهار کرد: متأسفانه تنها ۲۳ درصد از تالاب‌های کشور باقیمانده است.

وی تصریح کرد: عوامل انسانی یکی از دلایل از بین رفتن تالاب‌ها بوده که انسانها در این راستا تلاش کرده تا با تغییر کاربری تالاب‌ها به زمین‌های کشاورزی به درآمد بیشتری دست پیدا کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد خاطرنشان کرد: برای حفظ و احیای تالاب‌ها همت و تلاش مضاعف کرد که احیا و حفظ آنها به تنهایی از عهده محیط زیست بر نمی‌آید و مردم نیز باید در این راستا ما را یاری کنند.

مصطفی‎وند اضافه کرد: دیدگاه جوامع محلی تالاب بیشه دالان بروجرد نیز در زمینه استفاده از تالاب برای امر کشاورزی است.

***
۴۸ درصد کاهش آب در سدهای سیستان و بلوچستان

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم فعلی سدهای سیستان و بلوچستان ۴۸ درصد کاهش آبی دارند و بحران آب در این استان به مرز هشدار رسیده و وضعیت خیلی بدی داریم.

به گزارش ایسنا، اتابک جعفری در پنجمین همایش علمی فرهنگی قضات سیستان و بلوچستان که با حضور دادستان کل کشور در چابهار برگزار شد افزود: سالانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب اضافه برداشت آب در استان داریم و ۵۰ درصد چاه‌های غیر مجاز آب‌ها را هدر می‌دهند.

جعفری گفت: بحران آب در سیستان و بلوچستان جدی است و کمک و همراهی همه قشرها را می‌طلبد.

وی اظهار کرد: چهار هزار و هفت روستای استان فاقد شبکه آبرسانی هستند و بحران آب در این نقطه از ایران در حد زلزله خاموش است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا