گوناگون

تظاهرات پرشکوه کارگران نفت ونزوئلا در دفاع از انقلاب بولیواری

کارگران شرکت نفت ونزوئلا با دست داشتن پلاکاردهایی علیه آمریکا و سیاست های این کشور شعار سر دادند و حمایت خود را از انقلاب بولیواری و «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا ابراز داشتند.

کارکنان شرکت ملی نفت ونزوئلا در دفتر اصلی و شعبه های آن در سراسر این کشور در تجمع هایی نسبت به اقدام های مداخله جویانه دولت آمریکا تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کردند.

براساس گزارش تارنمای کورئو دل اورینوکو ، کارکنان شرکت نفتی ونزوئلا در«کامپانیا» کاراکاس با تحصن اقدام های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا علیه شرکت ملی نفت ونزوئلا را به شدت محکوم کردند.کارگران شرکت نفت ونزوئلا با دست داشتن پلاکاردهایی علیه آمریکا و سیاست های این کشور شعار سر دادند و حمایت خود را از انقلاب بولیواری و «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا ابراز داشتند.

کارگران در حالی که شعار «شرکت ملی نفت ونزوئلا فروشی نیست» را سر می دادند ، ادعاهای راستگرایان که به گفته آنها ، با دولت آمریکا همدست شده ا ند تا که دستاوردهای تاریخی را از ملت بگیرند ، مورد انتقاد قرار دادند.

«اندر اوروتیا» از دفتر رسیدگی به شهروندان در این مورد گفت : ما کارکنان شرکت نفت ، مداخله جدید آمریکا را محکوم می کنیم . ما کارکنان شرکت نفتی که انقلابی و سوسیالیست هستیم ، درک می کنیم که امپریالیسم ، انقلاب بولیواری ، فرمانده «هوگو چاوز» و نیکلاس مادورو رییس جمهوری کشور را نمی بخشند که به استقلال صنعت نفت تحقق داده ا ند .

«ولادیمیر ارناندز» یکی از کارگران شرکت نفت نیز گفت: من کارگر وطن و انقلاب هستم .ما امروز در دفاع از نفت خود و برای اعتراض علیه ادعای های دولت آمریکا که قصد تصرف منابع ما را دارند ، در اینجا تحصن کردیم .آنها می دانند که ذخایر سوختی شان کم است و ذخایر ما ، بزرگترین جهان است.

«دیانا سالگادو» دیگر کارگر شرکت نفت ونزوئلا گفت: ونزوئلا به عنوان یک کشور مستقل ، مداخله شمال را نمی پذیرد. ما باید یادآور شویم که آمریکایی ها امروز طمع نفت ما را دارند اما فردا می تواند منابع طبیعی ما، آب و یا هر ذخایر مدنی دیگر کشور ما باشد.

بر اسناد فاش شده، آژانس امنیت ملی آمریکا و آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا موسوم به سازمان سیا و سفارت آمریکا در کاراکاس ، در طول ۱۰ سال، از شرکت ملی نفت ونزوئلا و ۱۰ هزار کارگر شرکت جاسوسی کردند.

مادورو در جهت این افشا در روز ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر ) اعلام داشت که به تجدید نظر روابط با واشنگتن خواهد پرداخت .مقام های ونزوئلا می گویند دخالت های آمریکا به دلیل انتخابات پارلمانی ششم دسامبر این کشور افزایش یافته است .کاراکاس معتقد است کاخ سفید تلاش دارد ونزوئلا را به خشونت ها تحریک و این انتخابات را مختل کند .
ایرنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا