گوناگون

مختصات ایران پس از چهل سال جمهوری اسلامی

·   ارزیابی سالانه شاخص  کیفیت زندگی نشان میدهد که در بین ١٩۴  کشور جهان در سال ٢٠١٧ ایران از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه ١۵٠ قرار دارد

·    اقتصاد کشور سقوط کرده و فقر و گرانی بیداد میکند، در سال ۲۰۱۷ در میان ۲۲۱ کشور جهان  تورم ایران در رتبه ۴ قرار داشته است.

·   فساد مانند سرطان تک تک اندام‌های حیاتی کشور را فرا گرفته و در میان ١۶٠ کشور جهان، ایران در رتبۀ ١۴۴  فساد حکومتی قرار دارد.

·   بیکاری در کشور بیداد می‌کند و ایران در میان ٢٢٠ کشور رتبۀ ٣ بیشترین بیکار را داراست، از لحاظ  فضای کسب ‌و کار هم رتبه ایران در جهان ۱۵۲ در ١۶٠ کشور است.

·   در سال ۵۷  هما پس از شرکت استرالیایی کوانتاس ایمن ترین شرکت هواپیمایی جهان بود اما شرکت‌های هواپیمایی ایران امروزه یکی از نازل‌ترین‌ رتبه‌‌های را از نظر  ایمنی پرواز دارند.

·   جاده‌های ایران پنجمین جاده‌های پرخطر جهان هستند و در ده سال اخیرعدۀ کشته شدگان جاده‌ای بیش از جان‌ باختگان جنگ تحمیلی است. یک میلیون کشته در تصادفات جاده ای از اول انقلاب.

·  سال ۵۷ ایرانی‌ها برای سفر به تمام کشورهای جهان به غیر از کشورهای کمونیستی نیاز به اخذ ویزا نداشتند در حالی که امروزه  گذرنامه ایران در میان ۹۳ کشور جهان در رتبه ٩١ قرار دارد و تنها سومالی و افغانستان پایین‌تر از ایران قرار دارند.

·  علی‌ رغم تبلیغات در زمینۀ رشد علمی کافی‌ست تعداد اختراعات ایران را با کره‌جنوبی مقایسه کنید تا وضع علمی کشور روشن شود: اختراعات سالانه کره ( ٢٠,٠٠٠ برابر) ایران است.

· ایران به نسبت جمعیت، بیشترین تعداد اعدامی را در جهان به خود اختصاص داده است.

·  ایران از نظر  آزادی اینترنت در میان شصت کشور در رتبه آخر قرار دارد و بیشترین محدودیت‌ را به همراه کوبا به اینترنت اعمال میکند ، از نظر سرعت دانلود هم رتبه جهانی ایران  ١٧٠ است.

·   ایران پنجمین زندان خبرنگاران است و از حیث آزادی مطبوعات در در رتبهُ ۱۹۱ قرار دارد.

·   امنیت و اخلاق از کشور رخت بسته است و ایران هفتمین کشور از لحاظ تعداد  زندانی است. یک چهارم میلیون نفر زندانی در زندانهای ایران.

·   فرار مغزها از ایران مانند خونریزی پیوسته از بدن بیمار کشور را ضعیف و ضعیف‌تر می‌کند و بر اساس آمار ایران اولین کشور در بین ۹۱ کشوری است که دچار عوارض خروج نخبگان هستند. هفت میلیون نفر ایرانی در طول چهل سال به خارج مهاجرت کرده اند.

·   سه میلیون طلاق در تاریخ جمهوری اسلامی، یک میلیون طلاق در زمان روحانی.

·  به تمام این موارد می‌توان افول جهانگردی، آلودگی هوا، بحران کم‌آبی، خشک شدن ۴۰ تالاب‌ اصلی کشور و غیره را هم اضافه کرد اما

·  گوشت کیلو ۱۲۰ هزار تومن!

·   پراید ۴۰ میلیون تومن!

·  گوشی موبایل ۱۵ میلیون تومن!

·  لپ ‌تاپ ۲۰ میلیون تومن!

·   مسکن خدا تومن

·  تورم، فقر و بیکاری تا دلت بخواد

ایمیل رسیده 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا