گوناگون

رهبران جدایی‌طلب کاتالونیا برای محاکمه به مادرید منتقل شدند

رهبران زندانی و جدایی‌طلب ایالت کاتالونیای اسپانیا برای محاکمه به پایتخت این کشور، مادرید منتقل شدند.

به گزارش روزنامه قانون، مقام‌های دادگستری اسپانیا اعلام کردند که دادگاه رائول روموا، سیاستمدار کاتالان و ۱۱ نفر دیگر از رهبران جدایی‌طلب کاتالونیا در روز ۲۳ بهمن در مادرید برگزار خواهد شد. راموا یکی از ۹ نفر متهمان پرونده جدایی‌طلبی کاتالونیاست که از اواخر سال ۲۰۱۷ تا اوایل ۲۰۱۸ بدون وثیقه در حومه بارسلون زندانی شده و برای محاکمه به مکانی در مادرید انتقال یافتند.

رائول روموا ۴۷ ساله امیدوار است در دادگاه رهبران جدایی‌طلب کاتالونیا در دیوان عالی اسپانیا، نظر همگان به خواسته مردم این منطقه برای استقلال جلب شود. او روز جمعه پیش از انتقال به مادرید در یک مصاحبه کتبی کوتاه گفت: «مدت‌هاست که ما در پی شنیده شدن صدای‌مان هستیم اما صدا و تصویر ما را از درون زندان حذف کرده بودند». روموا همچنین گفت که او و همراهانش در حالی دادگاهی می‌شوند که جرمی مرتکب نشده‌اند و اتهام‌های‌شان در دادگاه‌های اروپایی رد شده است. دادستان اسپانیا برای روموا تقاضای ۲۵ سال حبس کرده است. اتهام او نیز «شورش و سوءاستفاده از منابع ملی و نقش‌آفرینی در اقدام نافرجام برای جدا کردن کاتالونیا از اسپانیا» در سال ۲۰۱۷ ذکر شده است.

به دنبال اعلام استقلال کاتالونیا پس از برگزاری همه‌پرسی در سال ۲۰۱۷، دولت اسپانیا با رد نتایج همه‌پرسی آن را «غیرقانونی» خواند و رهبران این ایالت را تحت پیگرد قرار داد. کارلس پوجدمون، رییس جمهوری خودخوانده کاتالونیا از آن زمان در بلژیک در تبعید به سر می‌برد اما رائول روموا که در آن زمان وزیر امور خارجه ایالت کاتالونیا بود به همراه چندین نفر دیگر از رهبران جدایی‌طلب در اسپانیا ماندند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا