حقوق بشر

بی خبری مطلق از سپیده قلیان

با گذشت ۳ هفته از بازداشت مجدد سپیده قلیان همچنان وضعیت او نامعلوم است و‌ مدتی است اجازه ی هیچ گونه تماس تلفنی و ملاقاتی به خانواده ی او داده نشده است. جواب های مشکوک و ناواضح مقامات قضائی نگرانی شدیدی در مورد سرنوشت سپیده قلیان ایجاد کرده است. …

یه گزارش روز یکشنبه کانال مستقل کارگان هفته تپه، خانواده سپیده قلیان تاکنون چندین بار برای ملاقات حضوری اقدام کرده اند که هر بار درخواست ملاقات آنها از طرف شعبه یک دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش رد شده و حتی دادیار حاضر به تحویل گرفتن درخواست ملاقات هم نیست. دفعات پیشین که سپیده مجاز به تماس تلفنی بوده هم اجازه نمیدادند بیش از چند کلمه محدود و دیکته شده در تلفن بگوید در حالی که لحن صدای او حاکی اوضاع بسیار وخیم او بوده است به نحوی که اعضای خانواده از شنیدن صدای سپیده دچار اضطراب و وحشت شده اند.
دلیل رد درخواست ملاقات خانواده از طرف دادیار، بازجویی و تحقیقات مجدد از سپیده قلیان عنوان شده که این خود بر نگرانی ها افزوده، چون سپیده در بازداشت اول با طی مراحل بازجویی و تحقیقات با سپردن وثیقه آزاد شده بود.
ندادن اجازه ملاقات، بازجویی و تحقیقات مجدد از سپیده قلیان برای تحت فشار قرار دادن وی و خانواده است و بلاتکلیفی موجب نگرانی خانواده و بستگان شده و حدس هایی درباره سرنوشت سپیده قلیان ایجاد کرده است.
در پایان این گزارش آمده است: ما ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به وضعیت نامشخص سپیده قلیان و اسماعیل بخشی خواهان آزادی بدون قید و شرط آنها هستیم.
از پرونده سازی علیه کارگران هفت تپه و حامیان آنها دست بردارید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا