گوناگون

دست در جیب مردم کرده اند!

لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده‌های مرکزی شهر تهران برای جبران هزینه های شهر داری تدوین شده و به معنای تحمیل بار مالی به مردم است.

احمد مسجدجامعی در ارزیابی کلیات لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده‌های مرکزی شهر تهران در سال ۱۳۹۸ گفت: دست در جیب مردم کرده ایم. در جلسه شورای اسلامی شهر تهران کلیات لایحه تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده‌های مرکزی شهر تهران در سال ۱۳۹۸ بررسی شد. احمد مسجد جامعی در مخالفت با این لایحه گفت: مخالفت من به جهت کلان قضیه است. طرح تعیین عوارض تردد برای نخستین بار در سال گذشته اجرا شد. به یاد دارم که در اجرای آن هم تردیدهایی جدی وجود داشت که گفته شد مسائل و رویکردها قبلاً مطالعه شده و بر اساس آن مطالعه، طرح اجرا می‌شود.عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: بعد از یک سال قرار بود این طرح آلودگی هوا را کاهش دهد.

چه گزارشی تا کنون به ما داده اند که آلودگی کاهش یافته یا گفته شد قرار بوده است از ترددهای اضافی پیشگیری کند. چه گزارشی در این باره به ما داده اند؟ به نظر می‌رسد ما فقط می‌خواهیم شکلی کار کنیم. طرح می‌آوریم و می‌گوییم در فلان کمیسیون امضا شده، الان هم وقت نداریم پس زودتر تأیید کنید و بلافاصله تصویب می‌شود.وی ادامه داد: قرار بوده از این طرح ۵۰۰ میلیارد حاصل شود که ۲۰۰ میلیارد حاصل شده. حالا قرار است ۲۰ درصد هم اضافه کنیم؟ به چه اضافه کنیم؟ چرا اضافه کنیم؟ ما در جیب مردم دست کردیم. می‌گوییم شهرداری دوره پیشین کارمند زیاد گرفته نمی‌دانیم چه کارکنیم؟ بدهکار است نمی‌دانیم چه کارکنیم؟ ساده‌ترین کار این است که ۲۰ درصد به این عوارض اضافه کنیم ۲۰ درصد به آن یکی عوارض اضافه کنیم.

نمی‌دانیم که مردم دارند با سختی زندگی می‌کنند. ما در همین منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که این ترددها هست. در رفت و آمد عادی و با وسائل عمومی هم دچار مشکل هستیم.مسجدجامعی سپس به طرح چند پرسش پرداخت و گفت: وقتی چنین طرحی را مطرح می‌کنیم نباید یک گزارش از آنچه قبلا اجرا شده بگیریم؟ ببینیم کدامیک از اهدافش محقق شده است که حالا بخواهیم افزایش نرخ عوارض هم در آن ببینیم؟ پارسال که با عجله تصویب کردیم. امسال هم که می‌گوییم وقت می‌گذرد همین امروز آخرین فرصت تصویب است در حالی که ما نه گزارشی گرفتیم نه نظر سنجی داریم و نه هیچ.
روزنامه آرمان

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا