زنان

پرونده نسرین ستوده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارجاع شد

پرونده نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، زندانی در بند زنان زندان اوین، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع شد….

محمود بهزادی راد، وکیل مدافع نسرین ستوده به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: «موکلم دو پرونده مطرح رسیدگی دارد که در پرونده نخست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه او را به اتهام “اجتماعی و تبانی علیه امنیت کشور” به پنج سال حبس محکوم کرده بود که در وهله اول نسبت به این حکم درخواست واخواهی دادیم اما دادگاه مجدداً حکم صادره را تأیید کرد. پس از تأیید این حکم در شعبه بدوی نسبت به آن اعتراض کردیم که پرونده موکلم برای رسیدگی به اعتراض او به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع شد.» به‌گفته او پرونده دوم نسرین ستوده نیز شامل شکایت‌های متعدد از ناحیه مدعی‌العموم است که در این ارتباط چند وقت پیش شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب زمان رسیدگی تعیین کرد اما جلسه دادگاه برگزار نشد و به زمان دیگری موکل شد و هنوز تاریخ دقیق رسیدگی مشخص نشده است.

به گزارش سایت زمانه، نسرین ستوده ۲۳ خردادماه در منزل خود بازداشت و روانه زندان شد. او شهریورماه سال ۸۹ نیز بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت. این وکیل دادگستری از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ تا ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی»، در زندان اوین به سر برد. پس از آزادی، بنابر دستور دادگاه انتظامی وکلا، مجوز وکالت وی از تاریخ مهر ۱۳۹۳، به مدت ۳ سال، باطل شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا