گوناگون

راه‌اندازی گشت مشترک پلیس و بسیج

طرح موسوم به رضویون یعنی گشت پلیس با همکاری بسیج برای مقابله با اعتراض های اجتماعی تدارک دیده شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا راه اندازی قرارگاه ابوذر، گشت‌های رضویون، استفاده از ظرفیت موسسات حفاظتی و مراقبتی، نگهبانان محله و پلیس‌های افتخاری را از برنامه‌های ویژه ناجا برای پیشگیری از وقوع سرقت در ایام پایانی سال معرفی کرد.

سردار محمد شرفی در حاشیه همایش عمومی فرماندهان و مدیران انتظامی استان سمنان گفت: با عنایت به اینکه در آستانه روزهای پایانی سال قرار داریم و به تبع آن، حجم ترددهای مردم در مراکز خرید بیشترمی شود، پلیس برنامه‌های پیشگیرانه‌ای را برای کاهش وقوع جرایم به‌ویژه سرقت در نظر دارد.

وی راه‌اندازی قرارگاه ابوذر که به‌طور اختصاصی در مورد وقوع و کشف سرقت‌ها در سطح کشور برنامه‌ریزی و پیگیری می‌کند، را اقدام مهم ناجا در این حوزه دانست و اظهارکرد: منابع انسانی کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی نیز با حضور نیروهای کمکی و آموزشی تقویت خواهند شد. شرفی از ارتقای توان تحرک‌پذیری کلانتری‌ها با تقویت یگان‌های خودرویی ناجا به ویژه دراین ایام خبر داد و گفت: سایر دستگاه‌ها نیز در این حوزه می‌توانند کمک کار ناجا باشند. رئیس پلیس پیشگیری ناجا به اجرای طرح رضویون با همکاری بسیج در حوزه پیشگیری از جرم اشاره و تصریح کرد: در این طرح نیروهای بسیج با هماهنگی پلیس گشت‌هایی را برای ارتقای امنیت محلات تنظیم و راه‌اندازی می‌کنند که با هدف گذاری دقیق و تعیین حوزه تحت پوشش همراه خواهد بود.

وی استفاده از ظرفیت موسسات خدماتی و حفاظتی را برنامه دیگر پلیس برای کاهش جرایم در این بازه زمانی دانست و خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از ۷۰۰ موسسه حفاظتی و مراقبی و ۱۰۰ هزار نگهبان محله در سطح کشور فعال هستند و در حوزه امنیت تلاش می‌کنند. به گفته شرفی پلیس‌های افتخاری با تمام ظرفیت خود همچنین یگان‌های حفاظت دستگاه‌های دولتی نیز ناجا را در حوزه تامین امنیت و کاهش وقوع جرایم به‌ویژه سرقت‌های روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید همراهی خواهند کرد. براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی ناجا وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش همه همکاران در سراسر کشور و مشارکت سایر نهادها و مردم، نوروزی زیبا و امن پیش روی مردم باشد.
آرمان

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا