گوناگون

مادورو: هرگز یک خائن نخواهم بود

نیکولاس مادورو، رییس‌جمهور ونزوئلا در گفت‌وگو با شبکه خبری آر تی گفت: نمی‌گذارم تاریخ از من به عنوان یک خائن یاد کند…

مادورو گفت: برایم اهمیتی ندارد که چطور کنار بروم اما خائن نخواهم بود، یک فرد ضعیف نخواهم بود؛ مردی که به تعهدات تاریخی به ملتش پشت می‌کند؛ رهبری که از مردمش غافل بوده است.

وی افزود: من از همه شیوه‌های ارتباطی برای درخواست از جهانیان جهت محکوم و متوقف کردن دیوانگی دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا استفاده می‌کنم. ونزوئلا هرگز تسلیم نخواهد شد.

او گفت: موجی از آگاهی و هوشیاری در جهان در نهایت به انکار و رد رییس‌جمهور آمریکا منجر خواهد شد. مردم ونزوئلا برای دفاع از سرزمین خود در مقابل هرگونه تجاوز آمریکا آماده‌اند اما من از خدا می‌خواهم و دعا می‌کنم این درگیری هرگز رخ ندهد. تجاوز نظامی ترامپ باید رد شود تا صلح پدیدار شود.

مادورو با این هشدار که هرگونه مداخله آمریکا در کشورش را جبران‌ناپذیر خواهد کرد، گفت: ما به مداخله آمریکا به گونه‌ای پاسخ خواهیم داد که خسارت‌های آمریکا از لحاظ نظامی و انسانی جبران ناپذیر خواهد بود.

رییس‌جمهور ونزوئلا تصریح کرد که منابع طبیعی کشورش همچون نفت و گاز و طلا آمریکا را به فکر تغییر حکومت در این کشور انداخته است.

وی بار دیگر تاکید کرد که در آینده نزدیک در ونزوئلا انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار نخواهد شد. مادورو همچنین تاکید کرد که تهدید کودتا در کشور به قوت خود باقی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا