گوناگون

موضع دوگانه اتحادیه‌اروپا

نخست وزیر رومانی: اتحادیه اروپا استانداردهای دوگانه ای را برای اعضای خود در اروپای شرقی اعمال می کند.

هیچ‌کس درباره اعتراضات فرانسه حرفی نزد

به گزاش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «ویوریکا دانسیلا» نخست وزیر رومانی که کشورش ریاست دوره ای شورای اروپا را بر عهده دارد در اظهاراتی اعلام کرد: اتحادیه اروپا استانداردهای دوگانه ای را برای اعضای خود در اروپای شرقی اعمال می کند.

نخست وزیر رومانی به رئیس دوره ای شورای اروپا در این خصوص گفت: اتفاقات اخیر در جریان تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه را دیدیم.

هیچ فرد یا گروهی به پارلمان اروپا مراجعه نکرد تا درخواست اتخاذ تصمیمی در خصوص فرانسه را بدهد. این استاندارد دوگانه است.

«ویوریکا دانسیلا» در این باره ادامه داد: رهبران اتحادیه اروپا در حال نزدیک شدن به اِعمال یک استاندارد دوگانه در رابطه با فساد و اعتراضات ضد دولتی در کشورهای خود هستند. در جریان تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه خشونت هایی علیه معترضین صورت گرفت؛ اما رهبران اروپایی سکوت کردند.

دانسیلا در ادامه افزود: به رومانی اجازه انجام آنچه دیگر کشورها می کند، داده نمی شود. با کشورهایی مانند رومانی، لهستان و بلغارستان عادلانه رفتار نمی شود. رومانی و بلغارستان مجبور به امضای ساز و کار همکاری و کنترل در امر مبارزه با فساد شدند. در هلند، فرانسه و آلمان فساد وجود دارد؛ ولی هیچ کسی این کشورها را مجبور به امضای یک مکانیسم مشابه نمی کند.

گفتنی است رومانی اخیرا از سوی کمیسیون اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا در زمینه مسائل مربوط به فساد مورد انتقاد قرار گرفته و متهم به دور شدن از دموکراسی لیبرال شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا