بین‌المللی

مادورو: کمک بشردوستانه بهانه غربی‌ها برای بی‌ثبات کردن میهن ماست

نیکولاس مادورو با اعلام حمایتش از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در ونزوئلا، غربی‌ها را متهم به تلاش برای از بین بردن استقلال و حاکمیت کشورش به بهانه تحویل کمک‌های بشردوستانه کرد….

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اسپوتنیک، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در یک سخنرانی گفت: آنها (غربی ها) تلاش می‌کنند به بهانه تحویل کمک‌های بشر دوستانه، استقلال و حاکمیت ونزوئلا را از بین ببرند. آنها تلاش می‌کنند ثبات کشور ما را از بین ببرند اما به هیچ موفقیتی دست نیافته اند.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه صحبتهایش به خبرنگاران گفت: ونزوئلا اجازه نمی دهد این نمایش را بر سر کمک های انساندوستانه به راه بیاندازند زیرا ما به هیچ کس التماس نمیکنیم. ونزوئلا از بحران انسانی ساخته و پرداخته واشنگتن در چهار سال گذشته که بهانه ای برای مداخله در کشور ماست رنجی نمی برد.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه گفت، آماده است تا انتخابات پارلمانی زودهنگام را در کشورش به منظور پایان دادن به بحران سیاسی جاری در آن برگزار کند. به گفته مادورو، دست کم دو میلیون نفر نامه درخواست از آمریکا برای متوقف کردن مداخله اش در امور داخلی ونزوئلا را امضا کرده اند.

وی اظهار داشت: من پیشنهاد انتخابات زودهنگام را به مجلس ملی ونزوئلا مطرح می کنم و آن را تصویب خواهم کرد.

مادورو عنوان کرد که میخواهد ونزوئلایی ها به یک مجلس ملی جدید که یاری دهنده کشور و کمک کننده به ثبات آن باشد رای دهند.

رئیس جمهور ونزوئلا در عین حال تاکید کرد، کاراکاس آماده حمایت از «مکانیزم مونته ویدیو» یا هر ابتکار عمل دیگر به هدف کمک به گفت وگو در ونزوئلا است. او با این وجود گروه تماس مورد حمایت اتحادیه اروپا را رد و متهم به غرض ورزی کرده و گفت، اتحادیه اروپا «کر» است و به حرفهای ونزوئلا گوش نمیدهد.

به گفته مادورو، کشورهای غربی می خواهند ونزوئلا را نابود کنند تا از منابع طبیعی آن به نفع خود بهره ببرند.

وی افزود: طرحی که آنها برای ونزوئلا در نظر گرفته اند کما بیش شبیه به برنامه آنها برای لیبی به منظور تسخیر منابع طبیعی است و آنها یک ستون پنجم در داخل کشور کار گذاشته اند اما در اینجا آنها نتوانستند کاری را که در لیبی و سوریه انجام دادند انجام دهند. ما به آنها اجازه نمی دهیم گروه های تروریستی را در ونزوئلا تشکیل دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا