گوناگون

رضا پهلوی به دیدار حامی «بمباران ایران» رفت

رضا پهلوی فرزند محمدرضا پهلوی، دیکتاتور سابق ایران و ژاندارم منطقه  که در سال ۱۳۵۷ از قدرت ساقط شد. روز چهارشنبه به دیدار یکی از نمایندگان کنگره آمریکا رفته که بارها و بارها خواستار حمله نظامی این کشور به ایران شده است. کشور ما بر سر راه ایجاد تغییرهای بنیادی قرار دارد و ۴ دهه پس از انقلاب مردمی ۵۷ و سرنگونی دیکتاتوری شاه، اکنون همان آماج‌ها و خواست‌ها اما این بار با گذار از دیکتاتوری ولایی به مرحله ملی- دموکراتیک در راه کسب آزادی،‌ عدالت اجتماعی و دفاع از حق حاکمیت ملی برای اکثریت مردم ما همچنان مطرح و اساسی‌اند. اعتراض‌های درحال گسترش یکی از عامل‌های تقویت‌کننده نیروهای محرکه برای تغییرهای بنیادی در راه دستیابی به این آماج‌ها است. این امر با فلسفه‌بافی‌های تکراری و ملال‌آور نخبه‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا و “تغییرهای شکلی”‌ در حکومت مطلقه ولایت فقیه یا با بازگرداندن حکومت سلطنتی با حمایت دولت ترامپ محقق نخواهد شد…

به گزارش رویداد۲۴ ، «رضا پهلوی» با «لویی گومرت» از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا که حامی سرسخت حملات نظامی ایالات متحده به ایران بوده، دیدار کرده است.

این عضو ضد ایرانی کنگره آمریکا حتی در اوج مذاکرات هسته‌ای واشنگتن در قالب گروه ۱+۵ با تهران در سال ۲۰۱۵، بر لزوم حملات نظامی و تحریم‌های همه جانبه علیه ایران تاکید کرده بود.

وی ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای که در نهایت در تاریخ ۲۳ تیرماه به «برجام» منتهی شد، گفته بود: «زمان آن است که ایران را بمباران کنیم»

گومرت در مصاحبه با یک برنامه رادیویی بر لزوم حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران و ارسال «یک پیغام روشن» تاکید کرد و با مواضع دولت «باراک اوباما» در مذاکرات با ایران مخالفت کرد.

این عضو مجلس نمایندگان آمریکا در صحن این مجلس هم طی یک سخنرانی گفته بود که «اگر ما خواهان بمباران توانمندی‌های هسته‌ای ایران نیستیم، باید اجازه این کار را به اسرائیل بدهیم».

گومرت همچنین خواستار تحریم‌های همه جانبه آمریکا علیه ایران و حمله نظامی به «هر آنچه که شبیه به تاسیسات هسته‌ای است»، شده است.

وی در اولین واکنش خود در صحن مجلس نمایندگان آمریکا به خروج غیرقانونی این کشور از توافق برجام و بازگرداندن تحریم‌‍‌ها ضمن ابراز خرسندی از این اقدام گفته بود: «خدا رئیس‌جمهور ترامپ را حفظ کند»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا