گوناگون

ضرورت تحوّل بنیادین در میهن ما

اکنون که میهن ما در چنگال استبداد و خودکامگی در لباس ولایت فقیه اسیر است، تجربیات مبارزات یکصد سال گذشته بویژه انقلاب بزرگ و مردمی بهمن ماه  ۱۳۵۷بسی اهمیت می یابد. در شرایط کنونی، چهل سال پس از انقلابِ به شکست کشانده شدهٔ بهمن ۵۷، عاجل‌ترین هدف جنبش ترقی‌خواه و آزادی‌خواه کشور، طرد رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه و تشکیل دولت ائتلاف ملّی است که از راه ایجاد جبههٔ وسیع مردمی و ضد استبداد ولایی می بایست و می‌توان به این هدف دست یافت….
«ایران محتاج یک انقلاب جدید است»
بلومبرگ در سرمقاله خود به قلم «ایلای لیک» با عنوان «ایران محتاج یک انقلاب جدید است»، به شرح چهل سال حکومت اسلامی می‌پردازد.

این مقاله در آغاز با برشمردن وعده‌هایی که « خمینی» در ماه‌های منتهی به انقلاب ۵۷، در مورد به رسمیت شناختن حقوق اقلیت‌ها، دموکراسی و برابری زنان داد، آزادی احزاب و سازمان های سیاسی، به حمایت روشنفکران غربی از جمله فیلسوف فرانسوی، «میشل فوکو»، و تمایل گروه‌های لیبرال و کمونیست به پیوستن به خمینی برای سرنگونی نظام شاهنشاهی اشاره کرده و می‌گوید «خمینی با شخصیت کاریزماتیک خود هر آنچه را که جامعه خواهان  آن بود می شنید و بیان می‌کرد، اما در واقع دروغ می‌گفت.»

این مقاله سپس به شرح تاریخ چهل ساله سرکوب زنان و روشنفکران، احزاب و سازمان های سیاسی، ایجاد انواع محدودیت‌ها در زندگی روزمره ایرانیان، کشتار گسترده زندانیان سیاسی   در سال ۶۷ ، که اکثر آنان رهبران ،کادرهای برجسته ، اعضاء و هواداران حزب ها و سازمان های سیاسی و دیگر دگراندیشان بودند و سرکوب روزنامه‌نگاران، و همچنین کشتار خشونت‌آمیز ایرانیان خارج از کشور، «اما در این چهل سال همزمان با قلع و قمع شهروندان ایرانی مقامات جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران با بدست گرفتن اقتصاد ایران به دنبال کسب ثروت رفته و روز به‌ روز در فساد بیشتری غرق شدند. هر چند امروز ایرانیان زیادی به فساد و بی‌کفایتی مسئولان جمهوری اسلامی پی برده و با آغاز تظاهرات و #اعتصابات_سراسری از دی‌ماه ۹۶، هر روزه نارضایتی و خشم خود را از طریق تظاهرات، اعتصاب، به ویژه اعتصاب و اعتراضات کارگری، شعارنویسی و همچنین فضای مجازی نشان می‌دهند.»

«ایلای لیک» در ادامه می‌نویسد: فعالان ایرانی خارج از کشور نیز در حال برنامه‌ریزی برای فردای پس از جمهوری اسلامی هستند.

سرمقاله نویس بلومبرگ سپس افزوده: «برخی رهبران کشورهای غربی مانند اتحادیه اروپا و یا وزیر خارجه پیشین ایالات‌ متحده جان کری، همچنان به وعده‌های جانشین خمینی و رژیم اسلامی در مورد عدم دستیابی به سلاح هسته‌ای اعتماد کرده و برای حفظ برجام تلاش می‌کنند. اما خبر خوب این است که میلیون‌ها ایرانی دیگر هیچ‌چیز را که از سوی این رژیم گفته شود باور نمی‌کنند. ایرانیان چهل سال وحشت، محرومیت، ظلم و ستم وحشیانه را تحمل کرده‌اند. کمترین کاری که آمریکایی‌ها و اروپاییان می‌توانند انجام دهند حمایت و دفاع از  مردم این کشور در راه مبارزه برای یک حکومت ملی و دموکراتیک است.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا