گوناگون

بررسی ارتباط سازوکار مالی اروپا با FATF

ایرنا : عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از بررسی ارتباط FATF با ساز و کار مالی اروپا در جلسه مشترک روزگذشته دو کمیسیون امنیتی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت که این بحث به جلسه روز شنبه آینده مجمع درباره لایحه پالرمو کمک می‌کند.
غلامرضا مصباحی‌مقدم با اشاره به اینکه شنبه آینده جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع بررسی کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی موسوم به پالرمو برگزار خواهد شد، افزود: در جلسه دیروز به این نتیجه رسیدیم که هیچ‌گونه ارتباطی بین لوایح مرتبط با FATF با ساز و کار مالی اروپا وجود ندارد.وی با بیان اینکه موضوعات منطقه مربوط به ما و کشورهای منطقه می‌شود، تاکید کرد: اروپایی‌ها باید به تعهدات خود نسبت به برجام عمل کنند، نه اینکه برای جمهوری اسلامی ایران شروط جدید تعیین کنند.به گزارش «ایرنا» هم‌اکنون دو لایحه پالرمو و CFT روی میز مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد و قرار است اعضای این مجمع درخصوص این لوایح تصمیم‌گیری کنند.
زمان بررسی CFT

همچنین به گزارش میزان، مصباحی‌مقدم درباره زمان بررسی لایحه «سی.اف.تی» گفت: «سی.اف.تی» دقیقا بعد از اتمام بررسی لایحه «پالرمو» در دستور کار قرار خواهد گرفت. زمان خاصی مدنظر نیست. اگر شنبه هفته آینده کار بررسی لایحه پالرمو به اتمام برسد، بررسی لایحه «سی.اف.تی» آغاز خواهد شد. غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با میزان، درباره اینکه برخی‌ها نام شما را جزو موافقان لوایح «الحاق ایران به معاهده مبارزه با تامین مالی تروریسم» موسوم به «سی.اف.تی» و «الحاق ایران به معاهده مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی» موسوم به «پالرمو» قرار داده‌اند، گفت: من جزو موافقان این دو لایحه نیستم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا