گوناگون

تجمع اعتراضی معلمان در چندین شهر کشور

امروز ۲۵ بهمن معلمان شاغل و بازنشسته در چندین شهر از جمله مشهد، ارومیه، اردبیل، سنندج، کرمانشاه، مرند، جلفا، عجب شیر و مریوان بار دیگر در برابر ادارات آموزش و پرورش تجمع های اعتراضی برپا کردند …

به گزارش خبرگزاری هرانا امروز پنج‌شنبه ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از فرهنگیان و معلمان شاغل و بازنشسته در در چندین شهر بار دیگر در برابر ادارات آموزش و پرورش تجمع های اعتراضی برپا کردند. این تجمع ها بنابر فراخوان هایی که از قبل منتشر شده بود صورت گرفت. بنابر گزارش ها، شهرهای مشهد، ارومیه، اردبیل، سنندج، کرمانشاه و مریوان از جمله شهرهایی بوده اند که معلمان در برابر ادارات آموزش و پرورش تجمع کردند.

در این تجمع ،  شعارها و خواست های معلمان، آزادی فوری معلمان زندانی، تحصیل رایگان برای همه کودکان، لغو طرح معلم تمام وقت و درمان رایگان بود. علاوه بر این مطالبات که گاه از سوی معلمان فریاد زده می شد و در بنرها و پارچه نوشته ها نیز به چشم می خورد، شعارهایی در مورد وضعیت نابسامان اقتصادی کشور، فقر و گرانی توسط معلمان سر داده شد.

بر اساس  گزارش  های منتشر شده، شعار اصلی معلمان عبارت بود از:
معلم زندانی آزاد باید گردد،
تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم،
کارگر ، معلم، دانشجو اتحاد اتحاد،
نیاز ما این زمان معیشت است و درمان،
شاغل، بازنشسته اتحاد اتحاد،
آموزش رایگان حق مردم ایران،
بودجه ی همسان سازی تامین باید گردد،
تشکل، تجمع حق مسلم ماست،
حقوق ما ریالیه اختلاسها دلاریه.

پیش از این در روز ۲۰ دی‌ماه نیز شمار زیادی از معلمان شاغل و بازنشسته در برخی از شهرهای ایران تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا