گوناگون

بررسی پالرمو به تعویق افتاد

رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره فضای نشست شنبه مجمع بیان کرد: «فضای مجمع درباره پالرمو امروز منفی‌تر از گذشته بود و همان جو قبلی حاکم نبود.»

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ادامه بررسی این موضوع به تصویب رسید و قرار است از جلسه بعدی ما این مذاکرات را ادامه دهیم و بعد به نتیجه‌گیری برسیم.
مصباحی مقدم در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع بررسی “پالرمو” اظهار کرد: با توجه به اینکه همه کسانی که برای اظهار نظر کردن درباره این موضوع وقت خواسته بودند، نتوانستند نظراتشان را بیان کنند، ادامه بررسی این موضوع به تصویب رسید و قرار است از جلسه بعدی ما این مذاکرات را ادامه دهیم و بعد به نتیجه‌گیری برسیم.
وی در پاسخ به این پرسش که “آیا در جلسه روز شنبه مجمع به مهلت تعیین شده چهار ماه توسط گروه اقدام مالی مشترک که به زودی نیز به پایان می‌رسد توجه شده است یا خیر”، گفت: چنین چیزی در جلسه مجمع مطرح نبود؛ چون برای ما هیچ قانونی به جز قانون جمهوری اسلامی مبنا و مرجع تصمیم‌گیری نیست.

فضای مجمع تشخیص مصلت نظام هنگام رای گیری منفی شده بود
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مردم اسلام‌آبادغرب، در گفتگو با پانا در تشریح جلسه مجمع درباره پالرمو اظهار کرد: «پیشنهاد برگزاری نشستی دیگر برای بررسی پالرمو از سوی اعضا مجمع مطرح شد چرا که مخالفان امروز دلایل جدیدی را مطرح کردند. نه نفر هم در نوبت بیان مطالب خود بودند که در نهایت مقرر شد مجمع نشست دیگری را برگزار کنند.»
رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره فضای نشست شنبه مجمع بیان کرد: «فضای مجمع درباره پالرمو امروز منفی‌تر از گذشته بود و همان جو قبلی حاکم نبود.»
او در تشریح دلایل این تغییر متذکر شد: «دلیل این مسئله بیشتر مناسبات حاکم بر روابط ایران با اروپاست. کم‌اثر بودن بسته پیشنهادی اروپایی‌ها برای تداوم حضور کشورمان در برجام اثر خود را بر نشست امروز مجمع تشخیص مصلحت برای بررسی پالرمو گذاشته بود و ما به وضوح اثر آن را دیدیم.»
رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین بیان کرد: «البته من شخصا معتقدم که پالرمو با برجام دو موضوع جدا از یکدیگر است ولی نوع نگاه حاکم بر مجمع به این گونه است که سرنوشت برجام بر سرنوشت پالرمو و CFT اثر مستقیم دارد.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا